Єпископ Маркіян Трофим’як про 72-гу річницю початку Другої світової війни

02.09.2011, 13:15
З приводу відзначення 72-ої річниці початку Другої світової війни Єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні владика Маркіян Трофим’як в інтерв’ю для Радіо Ватикану сказав:

1 вересня 2011 р. в Західній Україні вшановано пам'ять полеглих в перші дні Другої світової війни. В околицях Львова та інших місцевостях на військових могилах з вересня 1939 року були запалені свічки, покладені вінки та квіти від Генерального консульства Польщі у Львові, польських громадських організацій та Організації Українських Скаутів.

З приводу відзначення 72-ої річниці початку Другої світової війни Єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні владика Маркіян Трофим’як в інтерв’ю для Радіо Ватикану сказав: «1 вересня – це дата дуже трагічна. В цей день тут, на наших землях, почалася Друга світова війна, котра принесла незліченні страждання і хіба не море, а океани сліз, крові. З тим пов’язані також величезні жертви. Позавчора ми перезахоронили останки майже трьохсот людей, котрі загинули в 1943 році. На жаль, таких могил є ще багато. Могил безіменних. Ми виконуємо свій обов’язок, сплачуємо свій борг перед тамтим поколінням. І тому ми завжди закликаємо до молитви і просимо, щоби Господь Бог оберіг, врятував нас від ненависті, а допоміг нам дивитися на ті події через призму християнського прощення і любові. То головний лейтмотив наших Богослужінь. А ми молимось і за все людство, щоби Господь Бог оберіг нас від нещасть, котрі приносить ненависть, і навчив нас, чим є правдива любов. Та любов, котра від Господа Бога походить».

Костянтин Чавага

"Радіо Ватикан", 1 вересня 2011 року