Єпископ ПЦУ відправив Богослужіння в Угорницькому монастирі, який належав УПЦ МП

Єпископ ПЦУ відправив Богослужіння в Угорницькому монастирі, який належав УПЦ МП - фото 1
У селі Баб'янка Івано-Франківської області 10 лютого 2023 року єпископ Богородчанський ПЦУ Феогност (Бодоряк) вперше відправив Богослужіння у Свято-Михайлівському Угорницькому монастирі, який належав УПЦ МП.

Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці, передає Суспільне.

"З благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа звершив Божественну літургію за чином святого Івана Золотоустого у Свято-Михайлівському Угорницькому монастирі ПЦУ в селі Баб’янка у співслужінні духовенства ПЦУ та отців-монахів з Манявського Великоскитського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря", — пише єпископ Феогност.

З власних джерел Суспільному стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну громада села Баб'янка звернулася до монахів монастиря з проханням перейти до ПЦУ або залишити будівлю. З того часу будівля була закритою.

У своєму дописі єпископ Богородчанський Феогност також запросив вірян до спільної молитви в монастирі.

Єпископ ПЦУ відправив Богослужіння в Угорницькому монастирі, який належав УПЦ МП - фото 108639

 

Що відомо

До 1711 року Угорницький монастир був православним і підпорядковувався Скитові Манявському, а від 1711 прилучився до унії й став належати до Чину святого Василія Великого.

У 1752 році Угорницький монастир перенесли до Баб'янки. Для цього на околиці села побудували церкву з монастирем на горбі у буковому лісі. Проте ігумен монастиря називався й далі горницьким, як і монастир називали й далі Угорницьким. Ця будівля була обведена з трьох боків ровом, а з півдня — валом, і таким чином скидалася на справжню фортецю.

26 лютого 2010 року Синод УПЦ МП прийняв рішення відновити діяльність монастиря.