Єпископ Вірменської Апостольської Церкви долучив Главу УГКЦ до вірменської культури
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
«Вірмени є частиною історії України. Ми уже тисяча років як не чужі», – відзначив Предстоятель УГКЦ.
Історія музичного інструмента дудука налічує близько трьох тисячі років… «Для мене цей інструмент є магічним і медитативним. Є голосом тисячоліття. А культура гри на дудуку є багатством вірменської культури, яку українці та інші народи ще мають відкривати», – зауважив Блаженніший Святослав.
Владика Маркос подякував Блаженнішому Святославові за високу оцінку вірменської культури.
Блаженніший Святослав зауважив, що традиція УГКЦ завжди полягала в тому, що священник є не тільки служителем культу, а й будівничим культури.
«І ось цей інструмент – вірменський дудук – є дуже важливим глибоким елементом християнської культури вірменського народу, який одним із перших прийняв християнство. Це відбулося навіть ще до того, як християнство стало державною релігією Римської імперії», – сказав він. При цьому Блаженніший Святослав зазначив, що «момент спілкування з Вірменською Апостольською Церквою через культуру, через вираз шани до скарбів вірменської культури є взаємозбагачувальним».
За словами Патріарха Святослава, що для нас, українців, є дуже важливо відкривати для себе культуру вірмен, які тисячоліттями живуть на нашій землі, пізнавати їхнє багатство, а дудук – це інструмент, який, згідно з рішеннями ЮНЕСКО, визнаний духовною спадщиною всього людства.
«Тому збагачуватися через духовну музичну культуру вірменського народу як християнам, як культурним людям для нас має бути дуже важливим», – резюмував Глава УГКЦ.