Єрусалимський Патріарх дав знати, що схвалює рішення Константинополя про автокефалію ПЦУ

29 січня, 09:52
Православні
Єрусалимський Патріарх дав знати, що схвалює рішення Константинополя про автокефалію ПЦУ - фото 1
Патріарх Єрусалимський Феофіл III на питання сербського видання "Kurir" про оцінку факту визнання Константинопольським Патріархатом автокефалії ПЦУ, спочатку заявив, що "не хотів би давати такий коментар, який міг би вплинути на єдність православних християн", однак потім дав зрозуміти, яку насправді відповідь хоче дати щодо ПЦУ.

Розвиваючи свою думку про статус ПЦУ, Патріарх Феофіл зазначив: "Для всіх православних християн важливо бути частиною єдиної святої, вселенської і апостольської Церкви. Ті, хто розуміє, що таке свята, вселенська і апостольська Церква, добре зрозуміють мою відповідь на ваше запитання".

Інтерв'ю опубліковано англійською 26 січня, передає Credo.press.

Разом з тим, Глава Єрусалимського Патріархату жорстко засудив чорногорську автокефалію, відмовивши Чорногорській Церкві, яка не входить до складу Сербського Патріархату, в статусі самостійної Церкви. Також він назвав Косово і Метохію "сербським Єрусалимом".

Патріарх Феофіл поділився своїм бажанням відвідати Сербію і висловився на підтримку вакцинації від коронавіруса. "Вакцина не зможе остаточно перемогти це лихо, що обрушилося на світ, - сказав Патріарх, - але вона, безумовно, допоможе врятувати життя і пом'якшити небезпечні наслідки, які коронавірус несе людству». Він порадив всім "робити щеплення під що б то не стало" .