Заарештований екс-схиігумен РПЦ Сергій попросив передати його труну митрополиту Кирилу

12 лютого, 09:30
Православні
Заарештований екс-схиігумен РПЦ Сергій попросив передати його труну митрополиту Кирилу - фото 1
Арештований за звинуваченням у схилянні до самогубства колишній схиігумен Сергій (Микола Романов) попросив передати свою труну митрополиту Казанському і Татарстанському Кирилу, в зв'язку з відлученням від Церкви.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на адвоката Сергія Світлану Герасимову.

"На цьому тижні я з ним (Романовим - ІФ) зустрічалася в СІЗО, ми спілкувалися. Він сказав передати труну митрополиту Кирилу у зв'язку з тим, що він відлучений від Церкви, позбавлений покаяння і виселений зараз в зв'язку з вчорашнім рішенням Арбітражного суду (Свердловської області - ІФ) ", - сказала співрозмовниця агентства.

Вона також передала слова Сергія в якості побажання митрополиту.

"Не копай яму ближньому своєму - сам в неї впадеш. Людина, що пам'ятає про смерть, ніколи не згрішить". Приблизно так ", - сказала адвокат.

Раніше повідомлялося, що 20 жовтня Єкатеринбурзька єпархія подала позов в Арбітражний суд в Свердловській області до адміністрації Середньоуральська з вимогою визнати її право власності на будівлю храму на території Середньоуральського жіночого монастиря, духівником якого раніше був Сергій. У лютому адвокат Сергія попросила суд залучити її підзахисного в якості третьої особи до розгляду.

Цієї середи арбітражний суд Свердловської області задовольнив позов Єкатеринбурзької єпархії, а також відхилив клопотання про залучення Сергія і черниць Середньоуральського монастиря до розгляду в якості третіх осіб.

29 грудня 2020 року Басманний суд Москви санкціонував арешт екс-схіігумена Сергія, якого затримали в Середньоуральському жіночому монастирі. Йому пред'явлено обвинувачення за ч.3 ст.110.1 (схиляння до самогубства), ч.3 ст.148 (порушення права на свободу совісті та віросповідань) і ст.330 КК РФ (самоправство). Захист оскаржив арешт Сергія, але Мосміськсуд 8 лютого визнав його законним.

Екс-схимонах Сергій, позбавлений сану влітку 2020 року за "порушення священнгичої присяги, чернечих обітниць, ряду апостольських правил і церковних канонів" і був відлучений від Церкви 10 вересня.