Закарпатські василіяни переобрали свого протоігумена
Як зазначається на сайті провінції, 19-24 лютого у монастирі у Маріаповчі (Угорщині) проходить Провінційна капітула Провінції святого Миколая, у якій беруть участь також ченці Провінції святого Стефана в Угорщині, яка від 2020 р. підпорядкована опіці протоігумена Провінції святого Миколая.
Вибори керівництва провінції відбулися 20 лютого. Крім протоігумена, було обрано провінційним радником та провінційним вікарієм о. Кипріяна Зейкана, другим провінційним радником о. Андрія Белеканича, а також двох заступників провінційних радників та трьох делегатів на Генеральну Капітулу та їх двох заступників.
Урочисте завершення Капітули відбудеться в суботу, 24 лютого, Архиєрейською Божественною Літургією у базиліці в Маріаповчі.
Як повідомляє видання Закарпаття онлайн, відповідно до складеного плану проведення Капітули, 19 лютого, в день призадуми й настанови, визначений Правилами Василіянського чину, закарпатських василіян духовно настановлював очільник Греко-католицької митрополії в Угорщині митрополит Гайдудорозький, архиєпископ Филип (Фюлеп) Кочіш.
Нагадаємо, що у лютому 2021 року у розмові з Папою Франциском він висловлював стурбованість тим, що на закарпатських греко-католиків є "сильний український вплив".
Про це він також сказав в інтерв’ю Радіо Ватикан: «я попросив Святішого Отця поговорити про ситуацію Греко-Католицької церкви на Закарпатті. Тепер, після смерті владики Мілана Шашика, Мукачівською єпархією керує Апостольський адміністратор, і на перший план висунулось питання «Що далі?», в якому напрямку продовжуватиметься Мукачівська єпархія. Помітний сильний український вплив, оскільки їх мета полягає в тому, щоб зробити Мукачівську єпархію одним з архиєпископств Української Греко-Католицької Церкви. У неї є більше митрополій, і якщо Греко-Католицька Церква на Закарпатті також стане митрополією, УГКЦ вимагатиме, щоб Мукачівська єпархія стала її частиною. Однак ми – це не лише моя думка, а думка кожного, хто походить із Мукачівської єпархії, тому що ми розглядаємо Мукачево як материнську єпархію разом із греко-католиками Словаччини, Сербії, Хорватії, а також Америки (Пітсбурзькa митрополія) – тому ми були б дуже раді, якби Мукачево могло зберегти свою незалежність, яка, виходячи з історії, завжди належала йому, оскільки єпархія завжди була безпосередньо підпорядкована Папі Римському, і дотепер є. Якщо вона зробила б один крок і стала б митрополичою Церквою, дуже сумнівно, чи стане вона митрополичою Церквою sui iuris, зберігаючи свою незалежність, як і раніше підпорядкована Святому Престолу, aбo стане частиною великої УГКЦ як митрополія».