Зареєстровано ще одну юрособу "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра" — як монастир у складі ПЦУ

Зареєстровано ще одну юрособу "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра" — як монастир у складі ПЦУ - фото 1
1 грудня 2022 р. було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної Церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205).

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

"З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському Патріархату Священиий Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра». Тоді ж Синод доручив Блаженнішому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архимандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу", — йдеться у повідомленні.

Таким чином, у державному реєстрі юридичних осіб існують вже дві схожі за назвою лаври: