Знервований через постійну увагу журналістів, - адвокати про арешт митрополита Павла

31 травня, 13:15
Суспільство
Знервований через постійну увагу журналістів, - адвокати про арешт митрополита Павла - фото 1
Біля будинку владики Павла у Воронькові, де митрополит відбуває домашній арешт, постійно чергують оперативні працівники, перебувають в автотранспорті та фіксують усіх, хто до нього приходить. Потім людей, які відвідували владику Павла, викликають на допити.

Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив адвокат митрополита Павла Микита Чекман.

«Я не можу наводити прикладів. Просто переповідаю вам інформацію від людей. Розумієте, він 30 років керує монастирем, у нього священики, є духовні чада, друзі, які цінують спілкування з ним і приїжджають до нього. А потім їх викликають до СБУ. Це тиск», – стверджує адвокат.

Адвокат Чекман зазначив, що у митрополита Павла є цукровий діабет.

«Останнім часом його стан нормалізувався у порівнянні з крайніми двома-трьома місяцями. Але він знервований через те, що відбувається навколо Києво-Печерської лаври, зокрема і через постійну увагу журналістів. Зараз він систематично звертається до лікарів, вони до нього приїжджають. Слідчий надав дозвіл на медичне обстеження, владика робить аналізи», – додав він.

Адвокат митрополита повідомив, що до будинку, в якому зараз перебуває митрополит Павло, вже завезли необхідні меблі. Раніше він жалівся, що мешкав на території Києво-Печерської лаври і через це його будинок у Воронькові був майже повністю пустий.

Нагадаємо, що митрополиту Павлу інкримінують виправдання агресії РФ (1 ст. 436-2 Кримінального кодексу) та розпалювання міжрелігійної ворожнечі (ч.1. ст. 161 Кримінального кодексу). Проте адвокати священнослужителя заявляють, що неодноразово як у суді, так і у проповідях, відеозверненнях митрополит Павло повідомляв усім, що він засуджує агресію Російської Федерації.