Знищений вогнем дерев’яний храм на Хмельниччині планують відбудувати

Знищений вогнем дерев’яний храм на Хмельниччині планують відбудувати - фото 1
Парафіяни стверджують: ні від електрики, ні від свічок храм зайнятися не міг, трава навколо нього також не горіла. Отож, на думку селян, йдеться про підпал. Почати процес відбудови знищеної церкви планують одразу, щойно розберуть згарище старого храму.

Про це повіомляє Поділля news.

Нагадаємо, церква Різдва Божої Матері у селі Баговиця Кам’янець-Подільського району згоріла увечері в п’ятницю, 16 квітня. Як повідомляли у ГУ ДСНС у Хмельницькій області, на момент прибуття пожежників, вогонь встиг охопити всю церкву, на площі 180 квадратних метрів. Тож все, що змогли зробити рятувальники Кам’янця, це загасити полум’я та не дати йому розповсюдитися далі.

В оперативному зведенні надзвичайників попередньо причиною займання назвали підпал. Згодом в інформаційному повідомленні зазначили: “Причину пожежі встановлюють фахівці”.

На місці храму залишилося попелище.

Знищений вогнем дерев’яний храм на Хмельниччині планують відбудувати - фото 70827

 

Трава навколо не горіла. Світло у храмі було вимкнене. Свічок не лишав ніхто. Церкву священник закрив біля сьомої вечора. О дев’ятій запалав притвор. Опівночі вона згоріла. І додають: пожежники їхали надто довго.

У першої машини не вистачило води, а ще кілька приїхали, коли було вже пізно. Хоча відразу просили направити кілька машин, – розповідають подробиці пожежі на сторінці “Замки та храми України” у Фейсбук.

Зранку на місце пожежі прийшли селяни.

Люди плачуть. Люди плачуть, але працюють. Навіть діти. Старі діди, молоді жінки – всі там, на згарищі.

Спалений храм у селі планують відбудовувати. Щойно закінчать розбирати згарище, почнуть збирати кошти на нову церкву.

Згоріла церква у селі Баговиця була збудована орієнтовно у 1864-1868 роках.

На цьому місці у XVIII ст. стояв величний храм Унійної Церкви — добудований у 1748 р., йдеться на сайті “Замки та храми України”. Після російської окупації Поділля і ліквідації тут унії храм спочатку зробили православним, а потім розібрали. Новий храм збудували у типовому синодальному стилі і за описами краєзнавців, він був спочатку п'ятиверхим.