• Головна
  • Моніторинг
  • Звернення Єпископа Дрогобицького і Самбірського Матфея вірним та парафіянам храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора Української Православної Церкви Київського Патріархату Дрогобицько-Самбірської єпархії...

Звернення Єпископа Дрогобицького і Самбірського Матфея вірним та парафіянам храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора Української Православної Церкви Київського Патріархату Дрогобицько-Самбірської єпархії

13.01.2011, 11:36

Протоієрей Олександр Швець збирав підписи про те, щоб вірні погодились на різдвяні свята впустити у храм Іоана Швеця для Богослуження. Але, як виявилося пізніше ці підписи використовуються, як згода православних самбірчан на перехід від Київського Патріархату в юрисдикцію Української Автокефальної Православної Церкви.

Христос народився!

Дорогі брати і сестри!

В той час коли православний світ радіє з приходу Нашого Спасителя, що родився у Вифлеємі і став людиною, коли ми співаємо, колядуємо, прославляємо нашими українськими традиціями це величне свято, то православні самбірчани перебувають в духовному розгублені, смуті і страху від того, що їх долю вирішують не запитавши їхньої думки.

Іоан Швець, що іменує себе єпископом Києво-Святошинським Іоаном прибуває у місто Самбір до Свято-Успенського храму і проголошує про перехід православної громади Київського Патріархату в юрисдикцію Автокефальної Православної Церкви під омофор її Предстоятеля Митрополита Мефодія (Кудрякова). Таким чином не запитавши думки парафіян і непочувши їхньої згоди чи незгоди з цим рішенням, релігійну долю вирішили круто змінити.

У далекому 1992 році коли відбувалась об’єднання Української Православної Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви протоієреї Іоан та Олександр Швеці протестували проти такого об’єднання називаючи Автокефальну Православну Церкву неканонічною, а її ієрархію безблагодатною та незаконною. Зрештою коли відбулося об’єднання в Українську Православну Церкву Київського Патріархату то протоієреї Швеці посіли основні керуючі посади в об’єднаній церкві. Коли Патріархом Київським і всієї Руси-України був обраний Митрополит Володимир (Романюк) то протоієреї Іоан та Олександр Швеці ввійшли до нього у таку довіру, що стали фактично керувати Київською Патріархією ігноруючи та зневажаючи заступника Патріарха Митрополита Київського Філарета. В цей час Патріарх Володимир (Романюк) дарує самбірській православній громаді статус ставропігійної виводячи її із юрисдикції Дрогобицько-Самбірської єпархії та підпорядковуючи безпосередньо під владу Патріарха.

Зі смертю Патріарха Володимира (Романюка) обранням нового Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета протоієрей Олександр Швець продовжував наполягати на тому, що самбірська православна громада є незалежна і ставропігійна хоча новий Патріарх Філарет не підверджував ставропігії, а протоієрей Олександр Швець ніколи не поминав Патріарха за Богослужінням і не подавав звіти за свою діяльність безпосередньо Патріарху Філарету, хоча маючи цей статус мав безпосередньо це робити.

Я, як Єпископ Дрогобицький і Самбірський вважав, що перебування самбірської релігійної громади в Київському Патріархаті є достатньою і тому ніколи не втручався у її справи розуміючи, що це могло викликати спротив і ворожнечу з боку настоятеля протоієрея Олександра Швеця, який продовжував підтримувати відстороненого від керування єпархії Архієпископа Феодосія (Пецину) і небажання його перебувати в юрисдикції Дрогобицько-Самбірській єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Коли стало відомо, що протоієрей Іоан Швець став єпископом Києво-Святошинським Української Автокефальної Православної Церкви то протоієрей Олександр Швець заявляв, що громада залишається в Київському Патріархаті, а коли будуть чинитись утиски проти його брата чи нього особисто за перехід Іоана Швеця в іншу юрисдикцію то буде ставитись питання про перехід самбірської громади у лоно Української Автокефальної Православної Церкви.

Утисків чи конфліктів з боку Київської Патріархії, чи Патріарха Філарета, чи мене як, Єпископа Дрогобицького і Самбірського по відношенню до Іоана та Олександра Швеців не чинилося, тому видається про крайні мірі дивним те, що приїзд Іоана Швеця в Самбір супроводжується проголошенням про перехід самбірської православної громади у юрисдикцію УАПЦ і під порядкування Митрополиту Мефодію (Кудрякову).

Протоієрей Олександр Швець збирав підписи про те, щоб вірні погодились на різдвяні свята впустити у храм Іоана Швеця для Богослуження. Але, як виявилося пізніше ці підписи використовуються, як згода православних самбірчан на перехід від Київського Патріархату в юрисдикцію Української Автокефальної Православної Церкви.

На Богослужінні в неділю 9 січня 2011 р.  проголошується про перехід громади в Автокефальну Церкву і поливається брудом і зневагою ім’я Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Все це чинилося в циннічній лукавій та неприпустимій формі по відношенню до вірних Київського Патріархату, яким не було змоги висловити свою думку та позицію.

Я, як Єпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ Київського Патріархату закликаю вірних нашої Святої і Помісної Української Православної Церкви самбірської громади не піддаватись на такі протисправні та антицерковні дії. Київський Патріархат у самбірській громаді є і його ніхто не скасує.

Дорогі брати і сестри, парафіяни храму Успіння Пресвятої Богородиці міста Самбора, тільки Вашими зусиллями стараннями і великими жертвами розбудовувався Київський Патріархат у Самборі. Церква не є приватна власність однієї родини, яка вирішує її долю. Без Ваших щирих зусиль наполегливості та старань ніколи б не постав православний собор у місті Самборі, тому тільки Вам вирішувати долю і приналежність громади до тієї чи іншої юрисдикції.

Закликаю вірних Київського Патріархату об’єднатись і протидіяти незаконним та злочинним потугам проти нашої Святої Церкви. Зі своєї сторони ми всіляко будемо об’єднювати і відстоювати право громади та парафіян храму Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату і надалі бути у Самборі тією рушійною силою, що приводить до спасіння і утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Закликаю на Вас усіх Боже благословення

+ Матфей,

Єпископ Дрогобицький і Самбірський

11 січня 2011 р.Б.

м.Дрогобич

"Прес-центр УПЦ КП", 12 січня 2011 року