99% грузинів вважають, що Грузинський Патріархат має визнати ПЦУ

99% грузинів вважають, що Грузинський Патріархат має визнати ПЦУ - фото 1
Такі резульати електронного опитування "Глобальні церковні новини - Церковна Молодь Грузії", яке нещодавно завершилося. В опитуванні взяли участь близько 6 тисяч людей.

Електронне опитування проводили "Глобальні церковні новини - Церковна Молодь Грузії".

99% респондентів (5 897 осіб) підтримують визнання Української Самоглавної Церкви Патріархатом Грузії.

1% респондентів (84 людини) не підтримують визнання ПЦУ

Патріархат Грузії поки що не прийняв офіційного рішення про визнання Православної Церкви України.

Однак тепер, як РІСУ інформувала,Грузинська Православна Церква як ніколи близька до визнання автокефалії ПЦУ. Вторгнення Росії в Україну вразило єрархів Грузинської Церкви. Не випадково Патріарх Грузинський Ілля вранці 24 лютого став першим предстоятелем Православної Церкви іншої країни, який закликав припинити військові дії в Україні, «інакше вони переростуть у світову трагедію».

Єпископи та митрополити Грузинської Православної Церкви також засудили вторгнення російської армії на українську територію, нагадавши, що «20% нашої країни окуповано Росією».

Як повідомляв сайт Orthodoxtime.com з посиланням на свої «достовірні джерела», це питання може порушити Патріарх Ілля на наступному засіданні Священного Синоду Грузинської Православної Церкви, яке відбудеться швидше за все вже у травні.

Ті ж джерела кажуть, що пропозиція, як очікується, буде схвалена переважною більшістю Синодальних єрархів, оскільки більшість із них навіть підтримали визнання Церкви України на чолі з Митрополитом Епіфанієм, серед них - 13 постійних членів Синоду з правом голосувати.

Ці ж джерела поінформували Orthodoxtimes.com, що після останніх заяв митрополитів і єпископів Грузинської Церкви, в Московському Патріархаті в терміновому порядку зв’язалися з Тбілісі і вимагали припинити будь-які кроки щодо визнання української автокефалії.

Нагадаємо, 13 архиєреїв Грузинської Церкви заявили про підтримку визнання ПЦУ.