Апостольський Екзархат для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії переходить на григоріанський календар

Апостольський Екзархат для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії переходить на григоріанський календар - фото 1
Перехід відбудеться вже з 1 вересня 2023 року (Нового літургійного року).

Про це йдеться в декреті, виданому апостольським екзархом для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владикою Богданом (Дзюрахом), інформує офіційний сайт екзархату.

«Усвідомлюючи потреби вірних вповні жити літургійним, а передусім євхаристійним життям, піклуючись про духовний розвиток Апостольського екзархату, заслухавши думку священнослужителів, богопосвячених осіб і мирян нашого Екзархату, задля поглиблення церковної єдності з Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні, яка проголосила перехід з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят», — пояснює єпископ це рішення та проголошує перехід на григоріанський календар без виключень для рухомих і нерухомих свят.

Владика Богдан закликає священнослужителів в парафіяльних спільнотах, в яких такий перехід ще не відбувся, проінформувати та належним чином підготувати вірних до цієї важливої події в житті Екзархату.

Також у цьому декреті апостольський екзарх просить душпастирів бути чуйними та уважними до потреб тих мирян, які, не будучи поінформованими про ці зміни, звертатимуться з проханням про духовні послуги (освячення, благословення тощо), зокрема у великі церковні свята за юліянським календарем.

Цей декрет набирає чинності з наступного дня після опублікування його на офіційній веб-сторінці Апостольського Екзархату.