Архиєрейський Собор на чолі з Філаретом звернувся до влади з проханням про відновлення державної реєстрації УПЦ КП

Архиєрейський Собор УПЦ КП відбувся під головуванням почесного патріарха Філарета в Києві 12 грудня.

Архиєрейський Собор на чолі з Філаретом звернувся до влади з проханням про відновлення державної реєстрації УПЦ КП - фото 63745

 

Як повідомляє кореспондент Порталу "Credo.Press", у Соборі брали участь 6 архиєреїв, не рахуючи патріарха, а заочно - ще три.

На Собор в резиденцію почесного патріарха Філарета прибули архиєпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій і єпископи Харківський і Богодухівський Ілля, Сумський і Охтирський Никодим, Дніпровський і Криворізький Данило, Хмельницький і Кам'янець-Подільський Варсонофій, Одеський і Балтський Никон і Чернівецький і Буковинський Никон. Заочно в Соборі брали участь митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф зі своїм вікарієм, єпископом Валуйським Петром, і архиєпископ Фалештський і Східно-Молдавський Філарет.

Собор заснував єпархію УПЦ КП в Херсонській області та обрав єпископом Херсонським і Таврійським ігумена Михайла (Ковалюка). В черговий раз прийнято звернення до президента, Верховної Ради та уряду України з проханням про відновлення державної реєстрації УПЦ КП.

У Володимирському кафедральному соборі УПЦ КП 17 грудня владика Філарет у співслужінні архиєпископа Андрія і єпископа Варсонофія звершив хіротонію ігумена Михайла в єпископа Херсонського і Таврійського.

18 грудня 2018 року патріарх Філарет підписав постанову Помісного Собору УПЦ КП про її самоліквідацію шляхом входження в об'єднану Православну Церкву України, де він отримав статус почесного патріарха і брав участь в першому засіданні її Синоду. Однак незабаром він дорікнув предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію в узурпації управління ПЦУ, а Константинопольський Патріархат - в обмеженні автокефалії Української Церкви, і в червні 2019 року провів у Києві Помісний Собор за участю двох архиєреїв і декількох кліриків, що проголосив відновлення УПЦ КП. Точне число парафій цієї юрисдикції встановити складно, оцінка їх кількості коливається від 20 до 60. Хоча ПЦУ не забороняє в служінні і не позбавляє сану Філарета, як і раніше вважаючи його своїм почесним патріархом, однак не визнає всі вчинені ним хіротонії та піддає канонічній забороні кліриків, які підтримують його.