"Буду старатися!": У Москві возвели у сан митрополита нового екзарха БПЦ

У храмі Христа Спасителя у Москві 6 вересня Патріарх Кирил відслужив Літургію, на якій був зведений в сан митрополита єпископ Веніамін, обраний митрополитом Мінським і Заславським, Патріаршим Екзархом всієї Білорусі.
'Буду старатися!': У Москві возвели у сан митрополита нового екзарха БПЦ - фото 58136

 

Потім відбулася зустріч керівника РПЦ з архиєреями Білоруської Православної Церкви, які брали участь в Богослужінні.

Про це повідомляє сайт РПЦ.

Звертаючись до присутніх, Патріарх пояснив причини обрання нового екзарха.

"Зараз національний фактор в Білорусії має все більшую роль, і тому ми прийшли до висновку, що сьогодні на чолі Білоруської Церкви повинна бути людина, яка народилася в Білорусії, знає білоруську мову, вихована в білоруському середовищі. Щоб навіть ті, хто прагне побачити в нашій Церкві щось чужорідне по відношенню до Білорусії, білоруської культури, білоруського життя, бачили б у Предстоятелі, главі Екзархату плоть від плоті, кістку від кістку свого народу ", - сказав він.

Очільник РПЦ висловив надію, що православні білоруси не підуть українським шляхом і не стануть добиватися автокефалії своєї Церкви. Він закликав підтримати нового екзарха, у його прагненні збергти єдність з Російською Церквою.

"Найважчий поділ на тілі українського народу - це поділ церковний, який породжує всі наступні. Звичайно, дуже важливо, щоб нічого подібного не було в Білорусі, і тому я закликаю всіх вас, дорогі владики, підтримувати владику митрополита, бути однодумними, служити своєму народу, обов'язково працювати з молоддю", - зазначив Кирило.

У слові-відповіді митрополит Веніамін подякував Предстоятелю РПЦ:

"Будемо старатися. І, продовжуючи Вашу думку, Ваша Святосте, хотів би сказати, що зараз сприятливий час ще і з тієї точки зору, що до того наші люди були занурені в суєту житейську, пошуки мирських благ, прагнучи собі благополучного життя, хороший відпочинок, а про майбутнє життя особливо не замислювалися. Але пандемія, а потім і внутрішня скорботу, яка відвідала нашу Вітчизну, спонукають до того, щоб люди якось задумалися і шукали перш за все Царства Небесного, а все інше так додасться ", - заявив митрополит.

Нагадаємо, 25 серпня 2020 року у Даниловому монастирі в Москві відбулося засідання Синоду РПЦ, на якому митрополита Мінського і Заславського Павла звільнили з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі.

Новим очільником БПЦ Синод призначив єпископа Борисівського і Мар’їнгорського Веніаміна.

Митрополит Павло керував БПЦ з 2013 року.

У своєму прощальному слові у Мінському кафедральному соборі митрополит Павло дав знати, що зміна екзарха БПЦ обумовлена ​​політичною ситуацією в Білорусі.

«Священний Синод і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прийняли це рішення для того, щоб зберегти Білоруську Православну Церкву в цілості й цілісності, для того, щоб в цей складний кризовий для Білорусі час ніхто не дорікав екзарху в його настроях, не зовсім, може бути, доречних ... », - сказав він.

17 серпня владика Павло відвідав у лікарнях людей, покалічених ОМОНом. Він також вибачився за передчасне привітання Лукашенка з обранням на пост Президента.

У ПЦУ вважають, що церковні ротації в Білорусі сталися через, що Москва боїться, автокефалії БПЦ.

"Заміна суперлояльного Москві митрополита Павла на архисуперлояльного Веніаміна, проведена російським Синодом - вельми красномовний жест. Там справді перелякані, що білоруси вимагатимуть автокефалію, тому призначили на головну посаду місцевого Онуфрія", - заявив речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).