• Головна
  • Моніторинг
  • Церкви в містах. Якими мають бути релігійні побудови? — розповідає архітектор...

Церкви в містах. Якими мають бути релігійні побудови? — розповідає архітектор

05.08.2021, 08:30
Якими повинні бути культові споруди в міському середовищі, які норми регулюють їх зовнішній вигляд і хто відповідальний за церковну архітектуру в Україні - Радіо НВ представляє новий випуск подкасту ЗручноМіськБуд .

Джерело: НВ

В українських містах з’являється багато різних релігійних об'єктів — від прибудов до житлових будинків до куполів на верхніх поверхах висоток, розповідає гість нового випуску програми, архітектор Олексій Биков. В цілому це схоже на хаотичний процес, який ніхто не контролює, зазначає він, тому релігійні об'єкти мають різний вигляд.

«Спочатку з‘являється хрест, потім намет, з часом будують капличку, яка перетворюється на церкву. Якщо ж забудова незаконна — її просто не чіпають. Біля фундаменту Десятинної церкви в Києві до сих пір стоїть незаконний Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці, який колись починався з намета. Щоб актуалізувати цю проблему, в 2018 році декілька архітекторів навіть підпалили вхід до нього», — згадує архітектор.

Биков наголошує, що в інших країнах церковна архітектура вже давно осучаснилася. Хоча і в Україні є приклади вдалих релігійних побудов. Наприклад, головний греко-католицький собор в Києві, який спроєктував автор Квітів України, Микола Левчук. Або церква, яку спроєктував Радослав Жук в Сихові у Львові.

Про церковну архітектуру, норми зовнішнього вигляду та розміщення релігійних побудов в містах — в щотижневій програмі ЗручноМіськБуд на Радіо НВ.