Депортація дітей до Росії: Мінреінтеграції підтверджує майже 20 тисяч випадків

29 березня, 09:15
Суспільство
Депортація дітей до Росії: Мінреінтеграції підтверджує майже 20 тисяч випадків - фото 1
Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції продовжує збирати й актуалізувати дані про депортованих росіянами українських дітей.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомляє у Телеграмі.

«Узагальнені дані розміщено на державному порталі «Діти війни». До їх збору й аналізу долучаються Офіс Президента, Офіс генерального прокурора, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Національна поліція, громадські організації тощо», - ідеться в повідомленні.

Згідно з останніми даними НІБ, незаконно депортованими вважаються 19 514 українських дітей.

При цьому на тимчасово захоплених територіях і в росії перебувають близько 4 390 статусних дітей - сиріт і позбавлених батьківського піклування.

«Щодня Національне інформаційне бюро оновлює інформацію на порталі. Зібрані дані будуть використані українськими та міжнародними слідчими для притягнення до відповідальності винних у незаконній депортації українських дітей», - зазначають у міністерстві.

Усіх, кому відомо про депортацію дітей, Мінреінтеграції просить повідомляти про це на цілодобову гарячу лінію НІБ: 16-48 і (044) 287-81-65.

Як відомо, питання повернення депортованих дітей перебуває під особистим контролем Президента Володимира Зеленського.

Як РІСУ інформувала, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму зверненні в 58-й тиждень повномасштабної війни, яку російський агресор приніс на нашу мирну землю, наголосив: "Насильницьке викрадення дітей Росією може сягнути сотні тисяч". Він подякував міжнародним інституціям, які вважають викрадення українських дітей військовим злочином, котрий потрібно засудити на рівні Міжнародного трибуналу над військовими злочинами Росії.