Діаспора Канади пожертвувала на розвиток УКУ 45 000 доларів
Благодійні бенкети для збору коштів на підтримку УКУ традиційно відбуваються восени. Цьогоріч через світову пандемію, благодійний бенкет у Канаді провели онлайні спільно з Калгарійським комітетом друзів УКУ. Такий формат дав змогу об’єднати велику українську діаспору Канади, які пожертвували на розвиток УКУ 45 000 доларів. Про це інформує пресслужба УКУ.
Традиційно у програмі бенкету було спілкування з випускниками та музична частина. До музичної частини долучилася володарка гран-прі конкурсу імені Квітки Цісик, співачка Оксана Муха, джазовий піаніст з українським корінням Джон Стетч (John Stetch), а також студенти Шкільного театру УКУ «На Симонових стовпах», хор спільноти УКУ та інші.
Завдяки доброчинним пожертвам, перерахованим через Українську католицьку освітню фундацію УКУ в Канаді, Університет створює якісні навчальні програми та відповідні умови, щоби в УКУ могли вчитися й розвиватися найкращі студенти та викладачі.
«Університет сьогодні є сильнішим, – запевнив ректор УКУ о.д-р. Богдан Прах, – попри всі виклики ми залишаємося зібраними і продовжуємо працювати. Ми побороли майже всі труднощі, пов`язані з COVID-19: наш університет один з небагатьох в Україні, який успішно перейшов на навчання у гібридному форматі (поєднання онлайну та офлайну), викладачі вдало використовують усі технічні переваги в освітньому процесі, працівники продовжують виконувати свою роботу завдяки комунікації онлайн та через відеоконференції, традиційні масштабні події вдалось перевести в онлайн режим. Дорогі друзі, нам не є легко, але ми продовжуємо працювати. В цих умовах спільнота УКУ втішається кожною вашою молитвою, чекає на підтримку і швидку зустріч».
Гості бенкету переглянули фільм про події й досягнення університету за рік.
Чи не найбільше жертводавці цінують спілкування з випускниками, які розповідають про себе, свої досягнення і те, як навчання в Університеті змінило їхнє життя.
Цьогоріч вітальне слово мала випускниця УКУ, депутатка Верховної ради Наталя Піпа. А запрошеним співведучим бенкету став випускник УКУ Юрій Дідула. Він поділився історією про те, як у 2014 разом з однодумцями заснував волонтерську програму «Будуємо Україну разом» (БУР). За 6 років їм вдалося відбудувати 270 помешкань людей, чиї будинки були зруйновані внаслідок російсько-української війни на Сході України. Юрій розповів, що те, чим він займається зараз – це заслуга університету через належне виховання.
«Приємно, що багато людей вірять в студентів УКУ і підтримують Університет. – зазначає Юрій Дідула. – Це додає впевненості розвиватися далі. Як випускник УКУ я відчуваю прагнення Університету до більших висот, навіть у час кризи. Саме в такі переломні моменти УКУ давав мені підтримку, завдяки чому я зрозумів, якою є моя роль у суспільстві. Ці всі результати не були б досягнуті без віддачі і підтримки, яку я відчував ще за студентських часів. Саме в УКУ я набув впевненості, що можу змінювати нашу країну на краще».
Андрій Ільницький очолює Комітет приятелів УКУ в м. Калгарі, члени якого підтримують Університет впродовж 12-ти років. Він каже, що Комітет вболіває за майбутнє Католицького університету, а тому всіма силами українська діаспора в Канаді продовжує допомагати.
«Комітет Калгарі натхненний тим, що Католицький університет, заснований митрополитом Андреєм Шептицьким століття тому, зараз є провідною освітньою установою в Україні та розвивається. Ми особисто були свідками того, як студенти та випускники УКУ ставали лідерами змін в Україні. Спільними силами ми продовжуємо підтримувати УКУ. Часто в цьому нас надихають і відгуки місцевих мешканців, які надсилають повідомлення з подякою за організацію благодійного вечора», – зазначив Андрій Ільницький.
Додамо, Український католицький університет (УКУ) очолив рейтинг вишів для ІТ-галузі 2020.
УКУ став першим університетом в Україні, який вже практикує модель суспільно-орієнтованого навчання.
За даними Українського центру оцінювання якості освіти, 56% першокурсників УКУ є серед 5% найкращих вступників країни.