Дії РПЦ щодо Александрійського Патріархату – це релігійний тероризм, – архиєпископ Даниїл (Зелінський)

05 січня, 15:43
Православні
Дії РПЦ щодо Александрійського Патріархату – це релігійний тероризм, – архиєпископ Даниїл (Зелінський) - фото 1
Глава Західної єпархії Української Православної Церкви у США архиєпископ Даниїл (Зелінський) назвав дії Російської Православної Церкви щодо Александрійського Патріархату в Африці - релігійним тероризмом.

Про це він написав у Фейсбук.

"Останні кілька днів пройшли в численних спекуляціях щодо дій Російської Православної Церкви щодо стародавнього Олександрійського Патріархату, але відверто і щодо інших Православних Церков по всьому світу. Це вже не питання духовно-канонічного етикету – духовної поведінки – я назву цей новий «витвір» сучасного російського православ’я РЕЛІГІЙНИМ ТЕРОРИЗМОМ. Це вже не дискусія про посткомуністичний православний регіон, що страждає, а про керівництво Церкви, яке свідомо вирішує нищити мир і спокій у тих частинах світу, які і так страждають; де християнство намагається принести надію та стабільність в регіони - вкінці, це поступове знищення Єдності Православ’я. Сподіваюся, що духовна свідомість ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ усвідомить зловживання та НАСИЛЬСТВО Російської Церкви, яка діє згідно поведінки своєї держави", - йдеться у дописі архиєпископа.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначається, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.