Блог Олени Кулигіної_image

Блог Олени Кулигіної

Доколє, панове журналісти?

29.07.2010, 02:17
Доколє, панове журналісти? - фото 1

Скільки років ми працюємо над тим, щоби навчити журналістів релігійній грамотності і донести елементарне: відповідно до українського законодавства, яке є світським, всі релігійні конфесії рівні. Немає для держави розкольників, безблагодатних, сектантів (якщо це стосується зареєстрованих і діючих в рамках чинного законодавства релігійних організацій).

Скільки років ми працюємо над тим, щоби навчити журналістів релігійній грамотності і донести елементарне: відповідно до українського законодавства, яке є світським, всі релігійні конфесії рівні. Немає для держави розкольників, безблагодатних, сектантів, (якщо це стосується зареєстрованих і діючих в рамках чинного законодавства релігійних організацій). Те саме стосується не тільки держави, але й мас-медіа.

І тому мене знову і знову дивує, навіть обурює: чому на сайті "Першого національного каналу" фігурують якісь «розкольники». Чому взігалі світські ЗМІ дозволяють собі використовувати конфесійну лексику (не в цитаті, не в інтерв'ю, а в інформаційних повідомленнях)?

1-національний2.jpg

1-національний1.jpg

Є купа подібних питань (які, я думаю, лишаться риторичними): чому на цьому ж веб-ресурсі назва Української православної церкви Київського Патріархату вживається у лапках? Чому сайт Першого національного українського(!) каналу мавпує стилістику сумнівної за репутацією російської «Інтерфакс-релігії», на яку чомусь (?) і посилається в повідомленні про "самопроголошений Київський патріархат".

Та й взагалі, чому в повідомленні про події в українській столиці ресурс державного українського телебачення посилається на тричі перекручене і двічі заангажоване російське джерело? Чи Вам, колеги, не відомі журналістські стандарти? Або вас не вчили перевіряти джерела інформації, на які посилаєтесь?

Ще хотілося би знати, хто спонсор цієї пропаганди через державне телебачення і пов’язані з ним веб-ресурси двох контрасних образів: «Святішого патріарха Кирила», благоговіння перед яким не знає меж, і «Філарета-розкольника», до якого можна в такий спосіб проявляти зневагу.

Тож, фінансування спецпроекту йде з РПЦ – як було минулого року з УНІАН-релігія, створеній спеціально заради "об'єктивного висвітлення" минулого візиту предстоятеля РПЦ? Чи держбюджету, тобто, нашої з вами кишені? Будь-яка відповідь цікава, бо і в тому, і в іншому випадку, відбувається обман, маніпуляція і порушення як Закону України, а також елементарної журналістської етики.

Доколє, панове журналісти, доколє?

Дякую блогеру cytadel, який серед перших звернув увагу на це неподобство.

Останні новини

Вчора