Глава УГКЦ: Росія є першим ворогом релігійної свободи у світі

30 січня, 10:02
Суспільство
Глава УГКЦ: Росія є першим ворогом релігійної свободи у світі - фото 1
Росія, яка сьогодні представляє себе світові як надійний оплот захисту християнських і традиційних сімейних цінностей, насправді є першим ворогом релігійної свободи. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному відеозверненні у 102-й тиждень війни.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що цей тиждень знову був позначений великим болем, руйнуванням, стражданням багатьох мирних мешканців України, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Найпекельнішим, із болем зауважив Блаженніший Святослав, цей тиждень видався для героїчного Харкова. 22 січня цього року трьома потужними хвилями ворог завдав удари з повітря по цьому місту. Як наслідок загинуло щонайменше восьмеро людей. Серед загиблих — 8-річна дівчинка разом зі своєю мамою, тоді як їхній батько захищає Україну на фронті. Того дня у країні загалом загинуло 18 людей, десятки були поранені.

«Ми вкотре просимо, — наголосив Глава Церкви, — світову громадськість звернути увагу на ці злочини Росії проти людяності. Але попри все: біль, холод, сльози і велику терпеливість — ми хочемо, щоб світ знав, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!».

Першоєрарх розповів, що впродовж тижня, що минає, у центрі уваги української громадськості було повідомлення про проект під назвою «Релігія у вогні». Один із його керівників — громадський діяч Руслан Халіков — оприлюднив страшні цифри фактів знущання Росії над релігійним середовищем України. За результатами дослідження цього громадського об’єднання наших активістів, за час повномасштабного воєнного вторгнення росія знищила близько 600 релігійних споруд: церков, будинків молитви, мечетей і синагог.

Близько 50 священників, повідомив Глава Церкви, було викрадено, піддано тортурам, 25 із них загинуло, а 20 пропало без вісти. Ймовірно, вони перебувають у російському ув’язненні, але їхня доля невідома. Серед них — священники Православної Церкви України, священнослужителі різних протестантських спільнот і два монахи-редемптористи Української Греко-Католицької Церкви — о. Іван Левицький і о. Богдан Гелета.

«Ми почули, — сказав духовний лідер, — про факти навмисного удару росіян по місцях молитовного зібрання мешканців України. Бачили, як російський дрон, який добре „знав“, куди скидає бомбу, завдав удару по людях, які зібралися на молитву».

Предстоятель закликав просити Господа Бога, щоби Він захистив своїх дітей, які моляться до Нього: «Просимо, щоб весь світ побачив, хто насправді є ворогом будь-якої свободи людини, зокрема релігійної. Просимо про свободу для наших мужніх отців редемптористів, які перебувають у російському полоні. Хочемо, щоб світ належним чином оцінив того, хто, експлуатуючи християнські цінності, вбиває віру людини в Бога, її довіру до будь-якої інституції, яка сьогодні справді служить їй в ім’я Боже».