Глава УГКЦ та владики Постійного Синоду зустрілися із архиєпископом Вроцлава

28 травня, 10:57
Католики
Глава УГКЦ та владики Постійного Синоду зустрілися із архиєпископом Вроцлава - фото 1
Зустріч владик УГКЦ з католицьким архиєпископом Вроцлава Юзефом Купним відбулася 26 травня 2023 року

Як повідомляє Депарамент інформації УГКЦ, у зустрічі із архиєпископом, окрім Блаженнішого Святослава, взяли участь владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький, та владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ висловив вдячність архиєпископу Юзефові за гостинність польського народу та відкритість Католицької Церкви у Польщі, які вони виявили у стосунку до українських біженців. Від початку повномасштабної російської війни проти України Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України.

Глава УГКЦ та владики Постійного Синоду зустрілися із архиєпископом Вроцлава_1

Водночас Блаженніший Святослав зазначив, що другим аспектом цієї підтримки українського народу стали гуманітарні вантажі та пожертви, які поляки направляли і продовжують направляти українцям, які найбільше потерпають від війни. Ба більше, підтримка та піклування про українських біженців не обмежується лише матеріальним забезпеченням, адже Католицька Церква у Польщі також дбає про їхні духовні потреби, будучи відкритою на творення нових осередків, де би українці мали нагоду молитися і духовно зростати у своєму обряді.

Після цього Глава Української Греко-Католицької Церкви поділився новинами про актуальну воєнну ситуацію в Україні, про ситуацію між Церквами в Україні, а також про відповідь Української Греко-Католицької Церкви на різноманітні виклики війни. Зокрема він розповів про прагнення і готовність Церкви бути поруч із своїм народом та зцілювати рани війни. Одним із аспектів цього служіння є забезпечення духовної опіки для біженців. Тож Глава УГКЦ поділився із своїм співрозмовником й актуальними даними щодо ситуації українських біженців у Польщі та у Вроцлавсько-Кошалінській єпархії УГКЦ зокрема.

У свою чергу, архиєпископ Юзеф Купни висловив сподівання про швидке завершення війни і страждань мільйонів українців та запевнив у подальшій підтримці і відкритості як зі сторони Католицької Церкви, так і зі сторони польського народу.

Наприкінці зустрічі Глава УГКЦ на знак вдячності та поваги подарував архиєпископу Юзефові Купни ікону Пресвятої Богородиці.

Нагадаємо, що у Вроцлаві (Польща) із 23 по 26 травня відбувалася четверта (75-а) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Йшлося про досвід служіння і душпастирства для українських біженців.