Грузинського Патріарха закликають відреагувати на мозаїку в Головному храмі ЗС РФ

Грузинського Патріарха закликають відреагувати на мозаїку в Головному храмі ЗС РФ - фото 1
Патріархія Грузинської православної церкви (ГПЦ) повинна негайно відреагувати на мозаїку в Головному храмі Збройних сил Росії, де зазначено про участь російських військових в збройних конфліктах в Абхазії та Південній Осетії.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав колишній прес-секретар ГПЦ о. Басіл Кобахідзе.

На його думку, патріархії ГПЦ слід вислати з Тбілісі офіційного представника Російської Православної Церкви в Грузії і відкликати свого церковного представника з Москви. Також, на думку Кобахідзе, Грузинській Патріархії слід визнати автокефалію Православної Церкви України.

«В іншому випадку Грузинська Церква просто остаточно доведе, що є філією російського КДБ», - написав священник.

Грузинське інформаційне видання Tabula, посилаючись на допис в Livejournal диякона РПЦ Андрія Кураєва приводить текст мозаїчного напису на стінах собору.

Там написано (подаємо мовою оригіналу):

«Гражданская война в Китае, война в Корее, вооруженные конфликты в Венгрии, Лаосе, Алжире. Йемене, война во Вьетнаме, вооруженные конфликты в Египте, Сирии, конфликт в Чехословакии, конфликт на полуострове Даманский, войны в Камбодже и Бангладеш, война в Анголе, вооруженные конфликты в Эфиопии и Никарагуа, выполнение интернационального долга в Афганистане, вооруженные конфликты в Ливане, Чаде, конфликт в Карабахе, война в Югославии, вооруженные конфликты в Абхазии, Таджикистане и Приднестровье, первая и вторая Чеченские войны, принуждение Грузии к миру, борьба с международным терроризмом в Сирии, воссоединение Крыма».

Грузинська Патріархія позбавила священника Басілія Кобахідзе духовного сану ще 2004 року після публічної критики Патріарха Іллі ІІ та його церковної політики. Найбільше він висловлював невдоволення через вихід Грузинської Православної Церкви зі світового екуменічного руху.

Раніше, як відомо, у головному храмі ВС РФ мали встановити мозаїки із зображення Йосипа Сталіна, а також Володимира Путіна та інших його сучасників, що брали участь в анексії Криму. Проте згодом мозаїку із зображенням керівника СРСР Сталіна перенесли до музею в парку "Патріот", який розташований по сусідству з храмом, а замість нього на полотні став красуватися надпис зі слоганом "Піднімемо над Берліном прапор перемоги".

Хоча самі єпископи РПЦ ратували за те, що не можна оминути увагою Сталіна, який так багато прислужився до російської держави. Крім того, декоратори замінили гасло "Крим наш", яке викликало обурення, на нейтральне "Ми разом".

Грузинського Патріарха закликають відреагувати на мозаїку в Головному храмі ЗС РФ - фото 52833

 

Василь Домбровський для РІСУ