Блогослов’я. Блог Едуарда Бердника_image

Блогослов’я. Блог Едуарда Бердника

Від богослов’я до блогослов’я - один крок.

Йосафат Кунцевич і євреї

26.11.2021, 11:20
Синагога Вітебськ - фото 1
Синагога Вітебськ
Джерело: Гравюра Соломона Юдовіна
Деталь з життя і смерті Йосафата Кунцевича

Йосафат любив подискутувати про віру за столом, і серед інших, частими гостями в його домі були юдеї. Чи вдалось йому навернути когось? Цього я не знаю, та тільки за «безкоштовні обіди» юдейська спільнота відплатила інакше і з надлишком.

Коли Йосафата вбили, то виявили, що під єпископським одягом була волосяниця, а тому вирішили, що в Архиєпископа перевдягнули звичайного монаха і почали шукати «справжнього» Йосафата, а також тих хто міг впізнати його в лице.

Серед свідків які підтвердили, що вбитий дійсно Кунцевич, були євреї, які на відміну від слуг Йосафата, не порозбігались хто куди зі страху. Так само євреї були серед тих хто прослідкував у яке місце річки викинули тіло, що допомогло, згодом, віднайти його.

Але найбільша послуга, яку зробили юдеї була не мертвому тілу, а диякону Архиєпископа – Доротею. Вони забрали його, непритомного та при смерті, і вилікували за свій кошт. Згодом, на беатифікаційному процесі, Доротей чи не найдетальніше зумів розповісти про останні дні життя Кунцевича. Так євреї долучились і до зберігання пам'яті про Архиєпископа.

Ось який ефект можуть дати смачні обіди та добра розмова.

Хто дочитав аж сюди, насправді на моєму телеграм каналі є ще декілька дописів про Йосафата. Наприклад як його ангел врятував, і наскільки це правда (на основі свідчень очевидців!)

Хто хоче, заходьте на телеграм канал https://t.me/Amburbalia

Теги: #Блоги

Останні новини