Київрада звернулась до МКІП щодо збереження у музеї історії Києва барельєфа «Архангел Михаїл»
Таке звернення було підтримано на пленарному засіданні Київської міської ради 66 депутатами, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Київради.
Депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха зазначила, що барельєф «Архангел Михаїл» знаходиться в Музеї історії міста Києва з 1982 року і є одним із головних символів української столиці.
За її словами, починаючи з 2016 року, керівництво Національного музею історії України ініціює вилучення барельєфа та його повернення до своїх фондів.
«У березні цього року закінчився термін договору про тимчасове зберігання артефакту в музеї столиці, і подовжити зазначений документ керівництво національного музею відмовляється. Дуже дивна позиція, оскільки коли зазначений музей мав проблеми з приміщенням, місто пішло на зустріч та шукало можливі варіанти вирішення проблеми. Натомість зараз музей демонструє необґрунтовану, на нашу думку, позицію», – сказала депутатка.
Вона додала, що зважаючи на обставини, які склалися, Київська міська рада наполягатиме на тому, щоб Міністерство культури та інформаційної політики України і Національний музей історії України пішли на зустріч киянам та не допустили втрати Музеєм історії міста Києва головного символа міського самоврядування столиці.
Як відомо, у 1982 році під час створення Музею історії міста Києва новій інституції музеями України передавалися збережені в оригінальному вигляді артефакти, які були максимально дотичні до минулого української столиці.
За згодою Національного музею історії України відповідно до наказу Міністерства культури Української РСР від 03.05.1982 р. № 465 Музею історії міста Києва був переданий барельєф «Архангел Михаїл», який став найважливішим надбанням як унікальна реліквія, створена, збережена і уперше музеєфікована киянами у своєму місті.
Впродовж понад 40 років барельєф «Архангел Михаїл» постійно знаходиться в головній експозиції Музею історії міста Києва. У філії «Музейно-виставковий центр» на вулиці Богдана Хмельницького, 7, де пам’ятка перебуває з 2012 року, було створено спеціальне місце експонування та на сьогоднішній день забезпечено відповідні належні умови для його збереження.