Мінкульт: На відновлення костелу св. Миколая у Києві зібрали 15,7 млн грн

Мінкульт: На відновлення костелу св. Миколая у Києві зібрали 15,7 млн грн - фото 1
На відновлення костелу Святого Миколая у Києві, що постраждав від пожежі, зібрали 15,7 млн грн.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики, передає zaxid.net.

«Відбулося перше засідання робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт у Костелі Святого Миколая», – йдеться у повідомленні на сторінці відомства у Facebook.

До складу робочої групи під головуванням міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка увійшли представники МКІП, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національного будинку органної та камерної музики України, Римо-Католицької Церкви в Україні, а також бізнесу та громадськості.

Ткаченко поінформував, що Державна служба з надзвичайних ситуацій склала попередній висновок щодо аварійного стану будівлі.

Далі – справа за висновком Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після того буде проведено експертизу аварійного стану, що стане підставою для складання проектно-кошторисної документації.

З урахуванням мінімальних термінів отримання всіх належних висновків експертів роботи в костелі розпочнуться в середині жовтня.

«Гроші на порятунок Костелу Святого Миколая продовжують надходити. Сьогодні станом на 17 годину на рахунку Національного будинку органної та камерної музики України 15,7 млн грн», – сказано в повідомленні.

Цікаво, що 5 вересня засновник маркетплейсу Rozetka Владислав Чечоткін повідомив, що українські компанії пожертвували на відновлення костелу Святого Миколая у Києві 18 млн грн. Чому цифри названі офіційно Мінкультом та Чечоткіним відрізняються на майже 2,3 млн грн наразі невідомо.