Митрополит Іларіон: В Африці люди виходять на вулиці з плакатами: "Дякуємо Путіну!"

03 лютого, 09:46
Суспільство
Митрополит Іларіон: В Африці люди виходять на вулиці з плакатами: "Дякуємо Путіну!" - фото 1
Православні християни в африканських державах з надією дивляться на Росію та дякують за підтримку Патріарху Кирилу та Володимиру Путіну.

Про це заявив глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон, повідомляє Інтерфакс.

"Особливої ​​уваги сьогодні вимагає Африка. У деяких державах Африки розв'язані повномасштабні гоніння на християн. Віруючі Африки з надією дивляться на Росію та її президента, на Російську Церкву та її Патріарха. Вони виходять на вулиці з плакатами: "Дякуємо Путіну! Дякуємо Патріарху Кирилу!” – сказав митрополит на церемонії вручення державних нагород у Кремлі, де він був удостоєний ордена Олександра Невського.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року РПЦ, порушуючи православні канони, утворила свої єпархії на території Александрійського Патріархату.

Своє вторгнення Москва пояснила, що таким чином вона "захищає тих, хто не прийняв українського розколу".

Проти незаконних дій РПЦ виступив Синод Вселенського Патріархату, Предстоятель Кіпрської Православної Церкви, Предстоятель Албанської Православної Церкви, Митрополит ПЦУ Епіфаній, єрархи африканських країн.

Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.