В РПЦ заявили, що екзархат в Африці створили, аби "захистити тих, хто не прийняв українського розколу"

29 січня, 09:10
Православні
В РПЦ заявили, що екзархат в Африці створили, аби "захистити тих, хто не прийняв українського розколу" - фото 1
РПЦ "не претендує на територію Александрійського Патріархату в Африці, а екзархат на континенті створено для канонічного захисту місцевих священиків, які не прийняли українського розколу". Про це заявили в РПЦ 28 січня за підсумками засідання Синоду.

"Рішення Московського Патріархату викликано фактом визнання автокефалії Української Православної Церкви Блаженнішим Патріархом Александрійським Феодором", - йдеться у заяві Синоду РПЦ.

"В умовах визнання Александрійським Патріархом українських розкольників, створення екзархату в Африці не є вираженням домагання на канонічну територію стародавньої Церкви Александрійської, але має єдину мету — дати канонічний захист тим православним клірикам Африки, хто не бажає брати участь у беззаконній легітимії розколу в Україні", - заявили у РПЦ.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначалося, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної Церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Раніше делегація Александрійської Церкви передала Патріарху Константинопольському Варфоломію листа, де йшлося про вторгнення Москви до юрисдикції Александрійського Патріаршого престолу в Африці. У Патріархаті наголосили, що створення Росією "екзархату" в межах юрисдикції Александрійського Патріархату є неканонічним і заяви з цього приводу на користь російської сторони робили священнослужителі, які або самоусунулися, або є невідомого походження, які вважають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату.

Синод Вселенського Патріархату на засіданні 11 січня висловив підтримку Александрійського Патріархату.

Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.

Як РІСУ інформувала, Предстоятелі п’яти Православних Церков обговорять вторгнення РПЦ в Африку.