Митрополит Кіпрської Церкви, який виступає проти ПЦУ, має піти у відставку – архимандрит Романос

Архимандрит Вселенського Патріархату Романос Анастасіадіс виступив із критикою останніх заяв єрарха Кіпрської Православної Церкви митрополита Лімасольського Афанасія, де він виступає проти Автокефальної Церкви України і Томосу.

Про це інформує Doxologiainfonew.

«Він з’являвся на проросійських каналах і давав інтерв’ю проти Автокефальної Церкви України, по суті проти Вселенського Патріархату, а також Церкви Кіпру та Прелата Архієпископа Кіпрського Хризостома, тоді як офіційний речник Кіпрської Церкви був у Києві та співслужив із Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України кир Епіфанієм!», – написав архимандрит Романос у Фейсбук.

Він додав, що така поведінка митрополита Афанасія перевищила всі межі терпимості та єрархічного сумління.

За словами клірика Вселенського Патріархату, такі дії Лімасольського митрополита – це «прямий виклик закономірності та єдності Кіпрської Церкви, її Синоду, її предстоятеля. Це поведінка квазісхизматичного єпископа, який повстає проти своєї Церкви. І є правила, які передбачають санкції за все це».

«Якщо Афанасій Лімассольський вважає, що Вселенський Патріархат, Александрійський Патріархат, Кіпрська Церква та Грецька Церква впали в єресь або розкол і спілкуються з неканонічними єпископами, то йому не місце в єрархії Кіпрської Церкви. Він повинен негайно подати у відставку, інакше Кіпрська Церква повинна звинуватити його і, якщо він залишиться на своїй посаді, вислати», – підкреслив архимандрит.

«Це, звичайно, стосується всіх небагатьох єрархів Помісних Церков, які не визнали Українську Автокефальну і самі виступають як партизани та розкольники-опоненти своїх Церков, співпрацюючи з нечестивою Московією, намагаючись оскаржити Вселенський Патріархат і його унікальні, канонічні, вічні та неописані привілеї», – підсумував Романос.

Нагадаємо, нещодавно архимандрит Вселенського Патріархату Романос Анастасіадіс назвав УПЦ МП союзниками ворога, якими вбивця Путін підірвав багатостраждальну Україну. Також він писав, що РПЦ в Україні є «п’ятою колоною» проти незалежності і суверенітету України.