Митрополит Олександр (Драбинко) розповів про перспективи визнання ПЦУ у світі
Про це він розповів в інтерв’ю Польському радіо.
"Ми можемо сказати, що ПЦУ визнана. Через Вселенську Церкву, через Константинопольську Церкву, через Патріарха Варфоломія ми маємо спілкування з іншим православним світом. Так, вони можуть не спілкуватися з нами (ті, хто не визнає ПЦУ – ред.), але коли вони спілкуються з Патріархом Варфоломієм (а з ним та Константинопольською Церквою не спілкується тільки Московська Патріархія), усі решта – у спілкуванні, відповідно й ми теж долучаємося. Так, кожна Церква окремо має прийняти рішення, внести до своїх диптихів, бо це було визначено синодом Вселенської Церкви (ПЦУ займає 15 місце в загальному всеправославному диптиху помісних православних церков), почати поминати і вступити у євхаристійне спілкування. Маємо на сьогодні 33% такого визнання: Константинопольська Церква, Александрійська, Кіпрська, сама ПЦУ, Елладська Православна Церква. Тобто третина визнає ПЦУ й це процес безповоротній", - розповів митрополит.
Він також згадав про політичний та економічний тиск та шантаж із боку Росії на інші помісні Православні Церкви, але, як зауважив владика, ніщо не вічне:
"Часи, політики змінюються, Церква має Томос, не при нас – при наших нащадках, у наступних поколіннях вона буде визнана. Російська Православна Церква не отримувала свого визнання 141 рік і це не завадило їй стати патріархатом, сильною та могутньою Церквою в сьогоднішньому православному світі. Усе змінюється й ми будемо вірити, що незабаром політичний чинник, який заважає визнанню ПЦУ як помісної, він буде усунений і ми по-братерськи обіймемо один одного з Польською Церквою, Православною Церквою Чеських земель і Словаччини, з Єрусалимською, Румунською Церквою. Остання взагалі ніколи не виставляла ніяких богословських претензій до визнання ПЦУ. Грузинська Церква переживає за те, що буде більш масове вторгнення в Абхазію Російської Церкви, але, як бачимо, визнає вона чи не визнає Помісну Церкву України на цей день – це не заважає Росії робити своє на території Грузинської Церкви. Я думаю, що невдовзі ми можемо отримати визнання Грузинської Церкви, Румунської Церкви, Єрусалимська, я думаю, також уже близько підходить до того, щоби визнати ПЦУ, оскільки вона бачить, що робить Москва в Александрії й в Африці, відкривши там свій екзархат. Думаю, що Патріарх Феофіл буде солідарним зі своїм «колегою» Патріархом Федором і найближчим часом теж прийме відповідне рішення".