Митрополит РПЦ схвально прокоментував знущання над українськими полоненими

14 серпня, 16:21
Суспільство
Митрополит РПЦ схвально прокоментував знущання над українськими полоненими - фото 1
“Екзарх РПЦ в Африці” митрополит Російської Православної Церкви Леонід (Горбачов) виклав відеролик із знущаннями над українськими полоненими.

На оприлюдненому відео українських полонених змушують співати російських пісень на фоні прапора Росії, повідомляє ДФУ.

“Завжди казав, що хороший регент – на вагу золота. Думаю, тепер можна і до церковного хору”, – прокоментував відеоролик архиєрей РПЦ.

Як РІСУ інформувала, митрополита Леоніда (Горбачова) РПЦ призначила «патріаршим екзархом Африки» для координації вторгнення на каконічну територію Александрійського Патріархату.

Раніше, з 1990-х років, Леонід Горбачов був співробітником синодального відділу по взаємодії зі збройними силами і правоохоронними установами; перебував із повітряно-десантною бригадою ЗС РФ у Боснії та Герцеговині; після богословського відділення Афінського університету став співробітником секретаріату міжправославних відносин відділу зовнішніх церковних зв’язків МП. Надалі служив членом Російської духовної місії в Єрусалимі, був настоятелем подвір’я РПЦ в Александрії та Каїрі, представником МП при патріарху Александрійському і всієї Африки. Із 2013 року обраний єпископом Аргентинським та Південноамериканським.

Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.