РПЦ вирішила заснувати монастирі в Африці
Як повідомляє російське видання «Монастирський вісник», про це він заявив 4 лютого під час онлайн-конференції, присвяченій «захисту християн Африки та Близького Сходу», інформує Релігійна правда.
За словами митрополита Леоніда, Московський Патріарх Кирил благословив священноначаліє «екзархату» підготувати майбутніх африканських насельників у стінах російських монастирів. Тут вони пройдуть послух, ознайомляться з церковними звичаями, укладом монастирського життя, після чого повернуться на свою батьківщину та почнуть створювати там чернечі громади.
Митрополит додав, що африканські священники приїжджатимуть до Росії для «підвищення кваліфікації», щоб глибше вивчити богослужбові традиції та статут Російської Православної Церкви.
«Екзарх» також заявив, що грецькі архієреї нібито «приділяли мало уваги бажанню африканської молоді прийняти монаший постриг».
«А як ми розуміємо, монашество є оплотом Церкви, її серцем», – резюмував митрополит Леонід.
Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначалося, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної Церкви.
29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.
Раніше делегація Александрійської Церкви передала Патріарху Константинопольському Варфоломію листа, де йшлося про вторгнення Москви до юрисдикції Александрійського Патріаршого престолу в Африці. У Патріархаті наголосили, що створення Росією "екзархату" в межах юрисдикції Александрійського Патріархату є неканонічним і заяви з цього приводу на користь російської сторони робили священнослужителі, які або самоусунулися, або є невідомого походження, які вважають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату.
Синод Вселенського Патріархату на засіданні 11 січня висловив підтримку Александрійського Патріархату.
Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.