Митрополит УГКЦ назвав одну фундаментальну причину, чому Росія посилює загрозу вторгнення в Україну
Про це він наголосив в інтерв'ю для EWTN, яке поширив Департамент інформації УГКЦ.
"Україна прийняла кримських татар — мусульманську спільноту, яку Сталін депортував з Криму в 1944 році у результаті етнічної чистки. У країні є президент юдейського віросповідання Володимир Зеленський і був прем’єр-міністр юдейського віросповідання Володимир Гройсман. Розвивається динамічне громадянське суспільство з великою кількістю громадських організацій, які доповнюють роботу і кидають виклик державним органам, забезпечуючи систему стримувань і противаг, необхідних для захисту громадянських прав усіх громадян, а не лише тих, хто перебуває при владі. У країні існує близько 100 релігійних конфесій, які мають рівні громадянські права. Громадський дискурс рясніє розмаїттям думок. Прозорість влади зростає. Саме цього найбільше бояться автократії та тоталітарні режими — що їхній диктаторський контроль буде втрачено, що в суспільстві з’явиться занадто багато свободи.
Приклад сусідської України є загрозою для Білорусі, Казахстану і найбільше для Росії. Ось чому Росія так рішуче відреагувала проти розвитку вільних та демократичних України та Грузії. Тому Росія підтримує репресії в Білорусі та Казахстані. У пострадянській Росії жоден президент жодного разу не програвав вибори. Система правління — це диктаторська клептократія без свободи преси, релігії чи політичної діяльності.Темрява боїться світла", - пояснив архиєпископ.
За словами єрарха, молодь в Україні хоче йти вперед. Вони не хочуть повертатися до диктаторського правління, яке в ХХ столітті запровадила Росія і яке спричинило вбивство 15 мільйонів людей на українській землі. Українці плекають самовизначення, творчість, свої Богом дані гідність і свободу.
"Російські правителі бояться, що ця суспільна свідомість може поширитися через кордон. Вони вважають Україну небезпечним прецедентом і реальною загрозою перспективам відновлення авторитарної російської гегемонії всередині країни та поміж її сусідів", - резюмував Борис Ґудзяк.
Виступ митрополита Бориса у 2019 році на EWTN Live: