МЗС: Росія примусово виселяє з окупованого Криму українців

23.10.2020, 11:52
Держава
Російські суди постановили примусово виселити з території окупованого Криму кілька тисяч людей, з них 600 є українцями.

МЗС: Росія примусово виселяє з окупованого Криму українців - фото 60420

 

Про це заявила посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько під час онлайн-конференції щодо проблем водопостачання до анексованого Криму, пише сайт ТСН.

Водночас, повідомила дипломатка, російська влада переселяє на півострів власне населення — понад 140 тисяч росіян змінили місце реєстрації на Крим.

Також Герасько розповіла, що Росія порушує Гаазькі конвенції та примусово поширила своє громадянство на все населення півострова, зокрема, й на осіб без громадянства. Крім того, РФ порушує право на життя, свободу й безпеку через насильство над людьми. Так, після анексії 2014 року зникли понад 40 людей, серед них українські та кримськотатарські активісти й журналісти.

Як вже повідомляла РІСУ, в окупованому Криму корінне населення витісняють та дискримінують за релігійною ознакою.

Протягом всього періоду з моменту проведення незаконного референдуму чітко простежується тенденція до витіснення з півострова корінного населення, в першу чергу кримських татар і кримськотатарських активістів, формуються несумісні зі звичайним життям умови існування частини населення, яка зберегла українське громадянство, відмовившись від прийняття російського.

За релігійною ознакою гонінь в окупованому Криму також зазнала ПЦУ. У серпні цього року Православна Церква України звернулася до Ради безпеки ООН із закликом захистити українську громаду в окупованому Криму та повернути Росію в правове поле.

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній 23 жовтня в рамках свого першого візиту до США зустрівся із державним секретарем США Майком Помпео та розповів про утиски свободи релігії в Криму.

Уперше за свою історію з часів виходу з підпілля УГКЦ стала перед викликом ліквідації свого Кримського екзархату. Ситуація в Криму напружена, але, не зважаючи на це, УГКЦ зберегла свої парафії на тимчасово окупованому півострові.

Про це в інтерв’ю видання komora.info повідомив екзарх Одеський УГКЦ Михаїл (Бубній).

«Ми зберегли громади в Криму, не зважаючи ні на що», - сказав він.

«Ми знайшли тимчасові методи, щоб наші вірні могли молитись у своїх храмах на тимчасово окупованій території», - додав єпископ.

За його словами, після окупації Криму чимало вірян УГКЦ виїхали на материкову Україну. Лишилися тільки ті, які не мали куди виїхати. Ситуація залишається напруженою.