На Буковині ще одна громада вийшла з УПЦ МП

На Буковині ще одна громада вийшла з УПЦ МП - фото 1
Релігійна громада села Росошани Кельменецької громади Дністровського району Чернівецької області 17 квітня абсолютною більшістю голосів проголосувала за перехід до Православної Церкви України.

Про це повідомляють у фб-спільноті Свято-Дмитрівської парафії (ПЦУ) с.Росошани, пише molbuk.ua.

За перехід до ПЦУ проголосували 259 мешканців села — таку цифру оголосила лічильна комісія на зборах громади. Ці слова люди зустріли гучними оплесками та оваціями.

За словами автора допису, збори намагалися зірвати.

"Хоч нам і намагалися зірвати збори люди, які проти переходу в ПЦУ, але все-таки правда перемогла! Все буде Україна! Вітаємо всіх жителів села Росошани з історичною подією!" — йдеться в дописі.

За інформацією Чернівецької ОВА станом на березень 2023 року, в області залишаються 411 релігійних громад, які належать до Української православної церкви (Московського патріархату).

За даними РІСУ, в Чернівецькій області з УПЦ МП до ПЦУ у 2022 році перейшло 7 громад.

7 квітня на сайті Чернівецької ОВА опубліковано розпорядження начальника адміністрації про реєстрацію у новій редакції статутів релігійних організацій. Таким чином до ПЦУ перейшла релігійна парафія вмч. Іоана Сочавського села Мигове Вижницького району. Таке ж бажання виявили парафіяни церкви святого великомученика і цілителя Пантелеймона с. Гаврилівці у Чернівецькому районі.