На Львівщині представили проекти з реставрації синагоги 18 століття

18.07.2023, 10:37
Культура
На Львівщині представили проекти з реставрації синагоги 18 століття - фото 1
Один із проектів передбачає створення торгово-розважального комплексу зі збереженням архітектурної спадщини.

У Бродах, на Львівщині, презентували два проекти з реставрації синагоги 18 століття та простору біля неї. Про це повідомляє Твоє місто.

Ескізи двох варіантів ревіталізації Великої бродівської синагоги створила студентка Львівського університету природокористування Юлія Надорожняк. Кожен варіант розрахований на відновлення зруйнованих елементів синагоги та переосмислення призначення цієї будівлі у середмісті Бродів.

На Львівщині представили проекти з реставрації синагоги 18 століття_1

Втрачені фрагменти фасаду пропонують заповнити скляними конструкціями. Створюючи проєкти, застосовували метод інтерактивної архітектури. Він дає змогу поєднувати потреби в збереженні архітектурної спадщини та доступ для відвідувачів.

Один з проектів передбачає пасаж, виставкові зали, оглядові тераси для відпочинку.

На Львівщині представили проекти з реставрації синагоги 18 століття_2

Інший – орієнтований на створення торгово-розважального комплексу зі збереженням архітектурної спадщини. Після презентації директор історико-краєзнавчого музею зауважив, що важливо зберегти центральні елементи, ліпнину в інтер'єрах.

На Львівщині представили проекти з реставрації синагоги 18 століття_3

Для довідки

Кам'яна синагога була збудована 1742 року на місці дерев’яної, яка згоріла. З її історією пов’язано чимало легенд та переказів. У травні 1859 вона стала жертвою великої пожежі, яка знищила більшу частину Бродів. На початку ХХ століття тут проводилися ремонтні роботи. Значних ушкоджень синагога зазнала під час Другої світової війни – були втрачені південна та північна прибудови. У 1960-х роках тут провели ремонт і облаштували приміщення під склад. Через постійне протікання даху будівлю перестали використовувати взагалі. У 1991 році місцева влада намагалася провести реставрацію синагоги і пристосувати її для картинної галереї, однак задум так і не був втілений в життя. Зараз пам’ятка перебуває в аварійному стані.