Ні Митрополит Онуфрій, ні очільник відділу зовнішніх відносин УПЦ МП у Ватикан не поїхали, - ЗМІ

25 січня, 16:53
Суспільство
Ні Митрополит Онуфрій, ні очільник відділу зовнішніх відносин УПЦ МП у Ватикан не поїхали, - ЗМІ - фото 1
Предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія на зустрічі з Папою Франциском у Ватикані не було. Очільника відділу зовнішніх відносин УПЦ МП, митрополита Чернівецького та Буковинського Мелетія (Єгоренка) - також. Моспатріархат в Україні представляв у Римі заступник Мелетія проторєй Микола Данилевич.

Відповідаючи на питання LB про те, чому протоєрєй Данилевич, а не сам Онуфрій або хоча б Мелетій, головний спікер УПЦ МП митрополит Климент відповів, що “так благословив Предстоятель”.

Нагадаємо, з 24 по 26 січня у Ватикані з офіційним візитом перебуває Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.

У склад делегації увійшли Предстоятелі УГКЦ, ПЦУ, голова Об'єднання юдейських релігійних організацій України Яків Блайх, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, що нині головує у ВРЦіРО та інші.

Програма передбачає аудієнцію зі Святішим Отцем Франциском, Держсекретарем Святого Престолу кардиналом Пароліном та очільниками різних компетентних дикастерій.

Головна мета візиту ВРЦіРО — інформування Святішого Отця й очільників Римської курії про ситуацію в Україні, налагодження співпраці зі Святим Престолом в галузі екуменічного та міжрелігійного діалогу.

Як відомо, у листопаді за результатами обшуків СБУ в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ МП у її очільника, митрополита Мелетія знайшли російський паспорт. Його тодішнього заступника, секретаря єпархії архімандрита Никиту заскочили з 17-річним хлопцем-хористом.

А згодом СБУ повідомила повідомила, що за результатами обшуків у приміщеннях єпархіального управління на ноутбуці було виявлено порнографічні матеріали за участі неповнолітніх (дитячу порнографію), які за попередніми даними, не були завантажені з мережі інтернет, а відзняті на відеокамеру.

30 листопада СБУ в Чернівецькій області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження № 22022260000000116 стосовно невстановлених осіб Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви МП, в діях яких наявні ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст. 301-1 Кримінального кодексу (одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження).

За тиждень очільник УПЦ МП Митрополит Онуфрій висвятив архимандрита Никиту на єпископа. Він поїхав керувати Івано-Франківською єпархією, де у УПЦ МП залишився один храм. Його попередник – митрополит Івано-Франківський і Коломийський Серафим – втік до Росії ще напередодні війни.