Нардеп розповів, як просувається робота над законопроектом про заборону релігійних організацій, повʼязаних із РФ

14.11.2023, 10:32
Держава
Нардеп розповів, як просувається робота над законопроектом про заборону релігійних організацій, повʼязаних із РФ - фото 1
Народний депутат, перший заступник голови антикорупційного комітету у ВР Ярослав Юрчишин сподівається, що у грудні вдасться вийти на готовність у ВР прийняти законопроект про заборону релігійних організацій, повʼязаних із РФ.

Про це він розповів Громадському радіо.

«Я дуже сподіваюсь, що ми вийдемо на готовність приймати рішення десь в грудні. Місяць зараз комітет має дуже плідно попрацювати. Залучати експертів у сфері, щоб напрацювати оптимальний закон і під кінець року вийти на голосування або почати дискусію про прийняття у другому читанні. Нам дуже важливо мати захищену систему, яка з одного боку покаже міжнародним партнерам, які явно не до кінця розуміють складність ситуації зі зловживанням статусом релігійної організації по факту агентурної мережі, а з іншої подати захищений механізм, який би вистояв далі в європейських судах зокрема», – каже нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада 19 жовтня ухвалила в першому читанні урядовий законопроект щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов‘язаних з країною-агресором.

Як повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, вже закінчився термін подачі правок до другого читання законопроекту. Народні депутати подали 1200 правок, серед яких фактично 2/3 мають ознаки спаму.

"Ми вже розпочали роботу над законопроектом в комітеті, провели перше робоче засідання. Вислухали членів Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, які були співавторами інших подібних законопроектів і подали свої правки, щоб інтегрувати найкращі ідеї з них до урядового проєкту. Були присутні представники ДЕСС та її очільник Віктор Єленський", – поінформувала Кравчук.

Також Суд визнав законною релігієзнавчу експертизу 2019 року, якою встановлено факт входження релігійних організацій УПЦ до структури РПЦ із керівним центром в країні-агресорі.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 02.11.2023 залишено без змін рішення Київського окружного адміністративного суду від 15.05.2023, яким відмовлено у задоволенні позову Київської Митрополії УПЦ до Міністерства культури України щодо протиправності наказу Міністерства культури України від 25.01.2019 №37 про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій, які підпадають під дію норм «закону про перейменування».