Олександрійський Патріарх Феодор II підтримує право українців мати свою автокефальну Церкву

Олександрійський Патріарх Феодор II підтримує право українців мати свою автокефальну Церкву - фото 1
Олександрійський Патріарх Феодор публічно підтвердив своє обурення діями Російської Церкви стосовно вселенського православ’я.

Про це повідомляє Оrthodoxtimes.com.

Перебуваючи з офіційним візитом на о. Кіпр, духовний очільник всієї Африки розповів місцевим журналістам, що припинивши поминання Вселенського Патріарха, а також його самого, як очільника Олександрійської Церкви, Московська Церква безумовно вчинила неправильно.

⦁ Я вірю, що з плином часу ми знайдемо рішення цього питання, і врешті-решт усі Церкви зберуться, щоб продемонструвати єдність у служінні народам землі, - сказав патріарх.

Він пригадав, що Олександрійська Церква одна з перших визнала автокефалію Православної Церкви України. В листопаді 2019 року на урочистому богослужінні в день Собору Архистратига Михаїла в Каїрі вперше серед інших глав автокефальних помісних православних Церков було згадано главу ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Олександрійський Патріархат є одним із чотирьох найдавніших історичних православних патріархатів і одним із найавторитетніших у православному світі. Він посідає друге місце після Вселенського Патріархату в диптиху – традиційному переліку помісних православних Церков. ПЦУ як остання за часом створення має в диптиху останнє, 15-те місце.