Патріарх УГКЦ назвав можливі умови примирення з Росією

Патріарх УГКЦ назвав можливі умови примирення з Росією - фото 1
Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук вважає, що християни не можуть відкидати ідею примирення з ворогами повністю. Однак примирення з Росією можливе лише при виконанні певних умов.

Про це першоєрарх сказав в інтерв’ю "НВ", передає Українська правда.

"Апостол Павло казав, що він вважає головною місією свого апостольського проповідництва проповідувати примирення між Богом і людиною. Тому ідею примирення як таку ми, християни, не можемо відкидати", – говорить Патріарх Святослав.

На його думку, тема примирення з РФ – дуже делікатна. "Надуживати нею – це може дати цілком протилежний ефект: просто люди відкинуть саму ідею як таку і це призведе до дуже непоправних наслідків.

Примирення між людьми – це довготривалий процес гоїння ран. І для того, що він міг розпочатися, необхідні певні умови", – зазначив очільник УГКЦ.

Першою умовою для примирення Глава УГЦ назвав закінчення бойових дій на території України.

"Перша умова – потрібно перестати нас вбивати. Не можна говорити про лікування ран тоді, коли тобі невпинно ворог їх наносить. Щоб миритися найперше треба бути живими", – каже він.

Другий момент, без якого не буде початку примирення, – засудження воєнного злочинця та його ідеології.

"Не могло би бути ніякого примирення з польським і німецькими народами, яке було ініційоване католицьким єпископатом у 1960-х роках, якщо би не відбувся Нюрнберзький процес.

В нашій ситуації будь-який початок діалогу про примирення між українцями і росіянами може бути лише тоді, коли відбудеться Нюрнберзький процес над цією вбивчою ідеологією, яка була оголошена як підручник геноциду проти українців офіційними виданнями Росії", – говорить він.

Наразі заклики та будь-які жести примирення для українців є образливими та дуже болючими, вважає Глава УГКЦ.