"Патріотичний" Філарет просить Православні Церкви не визнавати ПЦУ

Глава колишньої Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет (УПЦ КП), що перейшов у новоутворену Православну Церкву України, а потім пішов з неї і почав відновлювати УПЦ КП, закликав Православні Церкви не визнавати легітимність Православної Церкви України, створеної з його ж участю.

'Патріотичний' Філарет просить Православні Церкви не визнавати ПЦУ - фото 60792

 

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на РІА "Новости".

"Визнати Томос від 6 січня 2019 року - це означає погодитись на появу своєрідного папства в православ'ї. Виходячи з того, що цим Томосом порушується чистота православ'я, будь-яка Православна Церква, якщо вона хоче залишатися православною, не може визнати цей томос. Закликаю всіх православних християн в Україні і в усьому світі твердо стояти на принципах святого православ'я і не відходити від нього ", - сказано в повідомленні Філарета.

За його словами, визнання Томосу про автокефалію ПЦУ означає визнання "не першості честі Константинопольського Патріарха в православ'ї, а його першість влади".

Слід зазначити, що сам Філарет раніше звертався саме до Константинопольського Патріарха як до вищої апеляційної інстанції у православ'ї з проханням відновити його повноваження, скасовані анафемою від РПЦ.

Через кілька днів після заяви Філарета, 24 жовтня 2020 року, Предстоятель Кіпрської Православної Церкви архиєпископ Хризостом ІІ почав процес визнання Православної Церкви України.