Блог о. Юліана Тимчука_image

Блог о. Юліана Тимчука

Священник Юліан Тимчук. Церковно-громадський діяч, блогер. Про Бога, церкву, життя та молитву простими словами.

Підготовка до Великого посту: неділя про митаря і фарисея

23 лютого, 18:14
о. Юліан Тимчук - фото 1
о. Юліан Тимчук

Дорогі брати і сестри, здається, що лише вчора ми дякували Богу за новий календарний рік, – а вже на носі початок Великого посту.

До початку Великого посту, як і до кожної події, церква та християни готуються не лише видимо, а й духовно. Є спеціальний період, у якому ми вже перебуваємо: підготовчий період до посту, тривалістю 4 неділі.

Неділя про митаря і фарисея є першою підготовчою неділею. Цього дня у Євангелії ми читаємо притчу: “Два чоловіки прийшли до храму помолитися: один фарисей, а другий митар. Фарисей, ставши, так про себе молився: Боже! Дякую Тобі, що я не такий, як інші люди, грабіжники, неправедні, перелюбники, або як цей митар. Пощу двічі на тиждень, даю десятину з усього, що надбаю. А митар, стоячи віддалік, не смів навіть очей звести до неба; але, б’ючи себе в груди, говорив: Боже, будь милостивий до мене, грішного!” (Лк.18:10-13).

Фарисей та митар молилися у храмі, але зовсім по-різному. Фарисей вихваляв себе й засуджував інших. Тоді як митар усвідомив свою грішність і просто благав милості від Бога. Митар був виправданий перед Богом, що показує, як важливо мати смирення перед Ним.

Підготовка до Великого посту починається молитвою про смирення, оскільки це ключ до справжнього покаяння. Розпочинаючи цей шлях ми звертаємося до Бога з бажанням очиститись від гріхів і сподіваємось на Його милість та милосердя. Тож запрошую пройти цей шлях разом, щотижня готуючи себе до Великого посту!

Теги: #Блоги

Останні новини

Вчора