• Головна
  • Після Різдвяних вакацій Богословський Портал відновлює власну роботу...

Після Різдвяних вакацій Богословський Портал відновлює власну роботу

18.01.2011, 19:38

Богословський Портал став самостійним явищем. Крім загального свідчення про високий рівень українського богослов'я, наш проект став наочним доказом можливості мирного співіснування та співпраці богословів та віруючих різних конфесій. Такого роду співіснування не означало замовчування богословських проблем. Навпаки, Богословський Портал ініціював ряд дискусій, які, маємо надію, матимуть свої плоди.

Христос народився для того, щоб ми пізнали Його, були єдині з Ним, стали Божими дітьми. Усиновлення Христу розуміється в різних богословських школах по-різному, але однаково визнається метою нашого життя.

У порівнянні із висотою цього ідеалу власне богослов'я як теоретична діяльність – лише інструмент. Але і він є необхідним в християнському житті. А тому християни різних конфесій продовжують і в 2010 році працювати над Богословським Порталом.

У минулому 2010 році Богословський Портал опублікував більше 150 статей та кілька електронних книжок. Днем народження Богословського Порталу стало церковне новоліття – 14 вересня 2010 року. А отже, в середньому за тиждень Богословський Портал публікував десяток статей. Переважна більшість публікацій Богословського порталу були оригінальними статтями, написаними спеціально для БП. Нам вдалося не лише презентувати українське богослов'я, як воно є, але і трошки про стимулювати його розвиток. Хоча основні звершення Богословського Порталу, як ми віримо, в майбутньому.

Богословський Портал став самостійним явищем. Крім загального свідчення про високий рівень українського богослов'я, наш проект став наочним доказом можливості мирного співіснування та співпраці богословів та віруючих різних конфесій. Такого роду співіснування не означало замовчування богословських проблем. Навпаки, Богословський Портал ініціював ряд дискусій, які, маємо надію, матимуть свої плоди. Це дискусії щодо академічного богослов'я, паламізму, томізму, статусу Писання, сучасного богослов'я як пост метафізичного явища, уніатства, релігійної психології. Всі ці дискусії засвідчили, що перспективи вирішення проблем відкриваються лише при поглибленому вивченні проблематики. А тому – Богословський портал на початку великого шляху.

Ми – оптимісти. І богослов'я в університеті, і українська християнська культура, і розвиток власне християнської освіти та академічної науки – все можливе. Необхідно лише працювати. Запрошуємо всіх, кому небайдужа доля українського богослов'я до співпраці!