«Разом до успіху» навчаються йти на Прикарпатті

01 липня, 09:00
Репортажі
«Разом до успіху» навчаються йти на Прикарпатті - фото 1
29 червня в місті Яремче, на Івано-Франківщині, відкрилася Молодіжна літня школа «Разом до успіху», організована для активної молоді з різних областей України з числа внутрішньо переміщених осіб та лідерів громад, що їх приймають.

Організатори школи: представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Благодійний фонд «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ», міська та обласна влада Івано-Франківщини.

Учасниками літньої школи в Яремчі стали понад два десятки активістів, з яких половина місцеві, а половина — внутрішньо переміщені з інших областей України.

«Це молодіжна школа, яка передбачає чотири дні інтерактивного навчання з теми лідерства, безпечної міграції, протидії торгівлі людьми, активної громадської позиції та волонтерства. Протягом цих днів передбачаємо тренінгову активність, ряд майстер-класів під час яких учасники зможуть проявити себе, відкрити для себе різний творчий потенціал, зрозуміти куди його направити, де себе зреалізлвувати, перезавантажитися в емоційному плані, зняти емоційну напругу також знайти нові партнерські стосунки серед місцевих активістів і тих, які приїхали», — розповіла спеціалістка Програми допомоги та захисту мігрантів представництва МОМ, координаторка молодіжних літніх шкіл «Разом до успіху» Анна Чернявська.

«З досвіду попередньої школи, — продовжила вона, — яка відбулася на Вінниччині минулого тижня, бачимо, що учасники перезнайомилися і знайшли для себе серйозну ресурсну підтримку, яка допомагає їм надалі спільно реалізовувати нові ініціативи в своїх громадах. Найкращі з них ми підтримаємо ресурсно».

До відкриття заходу в Яремче онлайн долучився тимчасово виконуючий обов’язки голови представництва МОМ в Україні Стівен Роджерс.

«Разом до успіху» навчаються йти на Прикарпатті - фото 95813

«Ми сподіваємось, що ця школа буде можливістю для отримання нової інформації, знайомства з новими людьми. Також розраховуємо на побудову нової взаємодії, яка буде продовжуватися після закінчення школи. Хотілося б наголосити, що через ситуацію, в якій всі опинилися зараз в Україні, необхідно звертати увагу на питання згуртованості. Наша школа якраз покликана до цього. Будемо розраховувати на те, що те натхнення і ті знання, ідеї, які отримаєте за декілька днів, будете реалізовувати у взаємодії з різними громадами, отримуючи підтримку різних громадських організацій, таких як "Карітас"», – наголосив він.

Директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній додає: «Наш "Карітас" співпрацює з МОМ з 1994 року. Певна річ, що ми хочемо сформувати молодь і лідерів, бо від них залежить майбутнє України. Тим більше, що живемо у час війни і є дуже багато вимушено переселених осіб, які переїжджають також і за кордон нашої держави. Наслідки цього можуть бути різними, тому хтось повинен доносити правду про те, які знання необхідно мати при міграції країнами світу. Особливо зараз, коли змінився контроль у цій сфері у зв’язку з військовими діями в нашій країні».

Після перших тренінгів і майстер-класів учасники літньої школи «Разом до успіху» вже змогли поділитися своїми враженнями.

«Разом до успіху» навчаються йти на Прикарпатті - фото 95814

«Мені було дуже цікаво взяти участь в цій школі. Тим більше, що я є державним службовцем – працюю в Миколаївській податковій інспекції, — ділиться Тетяна з Миколаєва. — Ми молоді повинні розвиватися, піднімати Україну, бо на нас лежить відповідальність за її майбутнє. Маємо бути прикладом також і для наших дітей. Цікаво спілкуватися з новими людьми, обмінюватися ідеями – у кожного вони свої, емоціями, порадами. Не потрібно боятися досягати успіху».

Чотири місяці тому дівчина переїхала з двома сестрами, донькою і племінницею до дідівської хати на Рожнятівщині на Прикарпатті. А її батьки зараз в окупованому Херсоні – про це Тетяна говорить зі слізьми на очах. Але надія на те, що побачаться з рідним не полишає. Як каже — особливо цінується за таких обставин спокій і розуміння зовсім незнайомих людей.

Владислав — студент Чорноморського національного університету з міста Вознесенська на Миколаївщині, переїхав з родиною до Галича декілька місяців тому. Хлопець каже, що постійно брав участь в різних проектах для молоді, тому вирішив долучитися і до цього, бо це добра можливість для самовдосконалення в різних сферах, особливо – комунікації. Це дуже мотивує та заохочує до життя і діяльності, навіть в часі війни.

А наступна літня молодіжна школа «Разом до успіху», як повідомили організатори, відбудеться вже наступного тижня у Львові.

«Разом до успіху» навчаються йти на Прикарпатті - фото 95836