Речник Синоду ПЦУ  спрогнозував, коли Московський Патріархат визнає ПЦУ

Речник Синоду ПЦУ  спрогнозував, коли Московський Патріархат визнає ПЦУ - фото 1
Речник Синоду ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) пояснив закномірність визнання ПЦУ з боку Кіпрської Православної Церкви та спрогнозував, коли це саме зробить Московський Патріархат.

Сьогоднішнє визнання Главою Кіпрської Православної Церкви ПЦУ архиєпископ назвав знаковою подіює, оскільки Кіпрська Церква має особливе положення, сприймається приналежною до «давніх», а не до «нових» автокефалій, має великий авторитет і серед грецьких Церков, і загалом у православному світі.

Про це він написав у Фейсбук.

Як наголошує владика Євстратій, Архиєпископ Хризостом ІІ - знаний і дуже авторитетний єрарх, богослов та церковний вчений. Його авторитет заснований не лише на тому, що він є Предстоятелем. Його позиція завжди має глибоке обґрунтування, є послідовною та продуманою.

"Тому сьогоднішня подія - це не щось спонтанне або вчинене під впливом емоцій, обставин чи осіб. Це плід тривалого процесу, роздумів, консультацій", - підкреслив Євстратій (Зоря).
До цього визнання Архиєпископ Хризостом ІІ провів низку консультативних зустрічей з Предстоятелями Помісних Церков.

За словами речника Синоду ПЦУ, Москва нашкодила сама собі тим, що "посилено створювала проблеми в середовищі Помісних Церков, впливаючи, в тому числі через «щедрі пожертви», на позицію деяких ієрархів. І в Церкві Греції, і в Олександрійському Патріархаті багато архієреїв відкрито скаржилися на шалений тиск з боку РПЦ... Як відповідальний архіпастир, Архієпископ Кіпрський був фактично поставлений вчинками РПЦ перед вибором - діяти на благо і для єдності Православ‘я, чи невільно сприяти Москві у її руйнівній справі. Владика зробив вибір: «Я дію для блага всієї Церкви, а не щоби задовольняти якихось осіб».

Архиєпископ Хризостом "вирішив діяти на користь збереження православної єдності, яку слід захистити від гегемоністичних московських зазіхань", - пояснив владика Євстратій і додав:

"Якщо в січні 2019 р. майбутнє ПЦУ для багатьох зовнішніх спостерігачів здавалося туманним і непевним, а заяви московської пропаганди про швидкий «крах нової автокефалії» - доволі вірогідними, то тепер православний світ все більше переконується, що це не так. ПЦУ утвердилась і зміцніла, засвідчивши, що вона не «проект», прив’язаний до політиків чи персоналій, а справді Помісна Церква, яка є і буде".

За словами архиєпископа ПЦУ, боротьба, в тому числі медійна, ще триватиме, але слід констатувати - офіційно вже 5 з 15 диптихіальних Помісних Церков, тобто 1/3 від їх числа, мають консолідовану позитивну позицію щодо Томосу. І все вказує на те, що це число буде рости.

"Так буде доти, доки Московська Патріархія не лишиться самотньою в своєму запереченні реальності буття ПЦУ, як Помісної Церкви. І тоді, буде це раніше чи пізніше, але і Московський Патріарх пом’яне у Диптиху ім‘я Предстоятеля ПЦУ", - резюмував Євстратій (Зоря).