Редакційна колонка

РІСУ-20: тримати руку на пульсі того, що дуже важливе

07.09.2020, 10:00
РІСУ-20: тримати руку на пульсі того, що дуже важливе - фото 1
У лютому 2021 року РІСУ виповниться 20 років. З цієї нагоди редакція хоче провести низку заходів. Зокрема, привернути увагу до релігійної журналістики.

Ми відновлюємо традицію тем місяця. Ми обиратимемо найактуальнішу тему і цілий місяць продукуватимемо матеріали, які грунтовно її розкриватимуть.

Головна ідея: РІСУ - презентує різні аспекти релігійного життя, щоби таким чином показати наскільки воно є багатогранним і цікавим. Фактично, це було наше завдання від початку заснування і ми знову на цьому закцентуємо увагу.

У вересні починається новий літургійний рік у православній традиції. А на початку, як пише Біблія, було Слово. Про віру і слово ми поговоримо цього місяця. А враховуючи, що цьогоріч львівський Book-форум пройде у форматі онлайн, то ми, як його інформаційний партнер, спробуємо заповнити нішу онлайн-презентацій релігійних видань і видавництв, ознайомити з ними наших читачів.

У наступні місяці ми плануємо детальніше презентувати такі теми:

  • Жовтень - Віра і Батьківщина - цього місяця ми вшановуємо захисників Вітчизни, а тому поговоримо про такі поняття, як патріотизм і нація, Батьківщина і її захист у контексті різних віровчень;
  • Листопад - Шептицькі і Україна - цього місяця вшановують пам’ять Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, 155-ліття народження якого виповнилося цього року. Тому у листопаді ми поговоримо про роль особи в суспільстві та Церкві на прикладі внеску, який зробили представники роду Шептицьких; звичайно, буде йти мова й про інші визначні постаті;
  • ГруденьВіра і дія — віра без діл мертва, як вчить Біблія, а тому цього місяця (коли прийнято робити подарунки “від святого Миколая”) ми поговоримо про справи милосердя і чому воно займає таку важливу роль в різних віровченнях;
  • Січень 2021 — Традиції і сучасність — цього місяця ми як правило найбільше говоримо про традиції в нашому житті, про сучасні їх варіації; а тому в січні розкажемо про віру, традиції, святкову кухню і, звичайно, заколядуємо-защедруємо;
  • ЛютийРелігія і медіа — поговоримо, що змінилося за 20 років, як свобода слова і свобода совісті можуть бути взаємокорисними, які для них існують виклики сьогодні, чому про релігію в медіа говорять так багато і так по-різному. Про це та інше будемо говорити, писати і свідчити цього місяця.

А в наступні місяці нас чекають інші, не менш важливі, цікаві і багатогранні теми.

Сподіваємося, що нашим читачам буде цікаво ще глибше зануритися у світ релігійної інформації.

А може не просто зануритися, а стати співтворцем — у той чи інший спосіб — як автори, експерти, консультанти чи доброчинці.

Наголошуємо, РІСУ — є позаконфесійним виданням про релігію в Україні, яке існує за рахунок пожертв і грантів.

Для всіх, хто хоче підтримати нашу діяльність, — це легко можна зробити у нас на сайті.

Творімо і фіксуймо разом релігійну історію та сьогодення України!

Останні колонки

Останні новини