Редакційна колонка

РІСУ-22 роки: редакція дякує всім, хто був і є з нами

01.02.2023, 13:12
РІСУ-22 роки: редакція дякує всім, хто був і є з нами - фото 1
1 лютого 2023 року редакції РІСУ виповнюється 22 роки. Ми вдячні всім нашим читачам, авторам, жертводавцям, які разом з нами пережили цей важкий для всіх рік. Сподіваємося, що наступний рік стане для нас роком Перемоги!

1 лютого 2022 року свій 22й рік життя редакція розпочала з боргом 210 тис грн. за сайт і відсутністю базового фінансування. А скоро почалася нова фаза війни і шанси зібрати кошти на покриття боргу практично стали мінімальні.

Війна поставила перед редакцією ряд викликів: 1) працювати в умовах повітряної тривоги, у т.ч. у бомбосховищах, на підземних паркінгах, у дорозі, при відсутності струму та якісного інтернету тощо; 2) долучатися до волонтерських проектів, якими досі не доводилося займатися (скажімо, допомагати з поселенням вимушеним переселенцям); 3) і в той же час не зупинятися, а навпаки — збільшувати активність, бо зріст попит на релігійну інформацію, потрібно було протиставитися ворожій пропаганді, допомагати відділити інформацію від фейків та маніпуляцій тощо. Не все і завжди виходило, часом доводилося правити чи переписувати новини, оперативно консультувати та готувати інформації для колег із закордонних ЗМІ, у тому числі мовами, якими ми досі не працювали. Ми дуже вдячні, що багато нам у цьому допомагали волонтери-перекладачі, наші автори-експерти, які готували аналітичні матеріали з акцентом за іноземну авдиторію. І ми бачили, як це впливало на читача, на тих, хто формує інформаційні хвилі, тих, хто озвучує офіційні чи неофіційні меседжі.

Ми знову мали нагоду донести наскільки релігійна сфера є важливою для українців, для нашої та світової безпеки, бути корисними для колег-журналістів та церковного середовища, показати як українці різних вірувань та релігій вміють єднатися довкола своїх спільних цінностей і захисту своєї Батьківщини, співдіяти для потреб своїх ближніх. Ми ще і ще раз "засмакували" і намагалися поділитися зі своїми читачами як у нашій свідомості, побуті, загальній культурі діє віра і її цінності, як вона формує, творить підґрунтя для розвитку нашого суспільства. Як носії віри вже зараз думають про стратегічні речі і працюють на нашу спільну Перемогу!

Загальна статистика відвідуваності - фото 107931
Загальна статистика відвідуваності

 

Цей минулий, для всіх нас дуже довгий рік, став періодом зростання відвідуваності нашого сайту, відсотка нових читачів, нових добових рекордів кількості читачів, зміни джерел походження нашого трафіку за рахунок збільшення переходів на сайт з соціальних медій. Загалом за цей рік, за даними гугл-аналітики, ми мали понад 2,6 млн. читачів, неодноразово було понад 30 тис. читачів за добу (рекорд за весь період існування РІСУ — 3 квітня 2022 року, 39959 читачів. Нас читають практично у всіх країнах світу. Завдяки можливостям нового сайту і викликам часу 2/3 нашої авдиторії за минулий рік заходила на risu.ua з мобільних пристроїв. Зафіксовано понад 7 млн. переглядів сторінок сайту, насамперед стрічки новин. Кожен десятий читач побував на головній сторінці порталу, щоби знайомитися зі всіма новинками.

Географія відвідуваності порталу РІСУ - фото 107932
Географія відвідуваності порталу РІСУ

 

Топ-10 країн за відвідуваністю. Відсоток читачів з московщини впав понад у 3 рази. - фото 107933
Топ-10 країн за відвідуваністю. Відсоток читачів з московщини впав у понад 3 рази.

 

Хочемо звернути увагу, що станом на 1 лютого 2023 року на порталі РІСУ трьома мовами є далеко понад 130 тис. матеріалів.

А тепер про особливо приємне і відверто несподіване. Нам вдалося на 1 грудня 2022 р. зібрати всю необхідну суму і закрити борг за розробку сайту, запущеного ще у червня 2020 року. І це виключно дякуючи нашим читачам! Що хочеться наголосити: ця збірка ще раз довела, що РІСУ шанують і підтримують представники всіх конфесій, що ми не представляємо інтереси жодної з Церков чи релігійних організацій, бо жодна з них як інституція не долучилася до цієї збірки на потреби РІСУ. За цей рік пожертви надходили від приватних осіб, благодійних фондів і місій, значною мірою анонімні. Ми дякуємо всім нашим благодійникам — хай Господь благословить вас щедро!

І ще ми відчули значну моральну підтримку від наших авторів і читачів, бажання долучатися до творення нашого контенту — навіть тоді, коли ми не маємо чим оплачувати відповідні гонорари. Цього року ми як рідко коли раніше чули фразу: чим я/ми можемо вам допомогти? І також корисні поради, запевнення підтримки, побажання успіхів та просто слова подяки за свою роботу.

Ми хочемо поділитися з вами ще нашими планами, але це зробимо окремим текстом.

Ще раз всім читачам, авторам і жертводавцям дякуємо, що були з нами у цей складний для всіх нас час!

Бажаєте підтримати РІСУ — тут це можна просто і швидко зробити!

Останні колонки