Російський «суд» продовжив арешт дев’ятьом фігурантам справи «Хізб ут-Тахрір»

«Верховний суд» в анексованому Криму продовжив арешт дев’ятьох кримськотатарських активістів до 14 січня 2021 року, вони фігуранти другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір».

Російський «суд» продовжив арешт дев’ятьом фігурантам справи «Хізб ут-Тахрір» - фото 63146

 

Про це повідомила Громадське з посиоанням на Кримську солідарність.

Так, «суд» у закритому режимі подовжив запобіжний захід Сейрану Муртазі, Аліму Карімову, Рустему Шейхалієву, Ерфану Османову, Осману Аріфмеметову, Меджиту Абдурахманову, Іззету Абдулаєву, Владлену Абдулкадирову і Руслану Сулейманову.

Адвокати з цим рішенням не згодні та готують апеляцію. Крім того, за словами адвоката Еміне Авамілевої, її підзахисний, громадський журналіст Рустем Шейхалієв, неодноразово звертався зі скаргами на стан здоров’я. Однак усі його звернення проігнорували.

«Якщо його не обстежували, не виявили якихось захворювань, то як можна говорити, що їх у нього немає», – заявила вона.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом затримали 24 активістів за звинуваченням в участі у забороненій в Росії та анексованому Криму організації «Хізб ут-Тахрір». Едем Яячиков – зник, його місцеперебування невідоме з 27 березня. Пізніше затримали і Раїма Айвазова.