Росія в особі Путіна хоче внести в українське суспільство вірус страху, але його не повинно бути, - Митрополит Епіфаній

Росія в особі Путіна хоче внести в українське суспільство вірус страху, але його не повинно бути, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній висловив впевненість, що Україна не лише вистоїть, але й переможе у війні з Росією. Про це першоєрарх розповів у  «Суботньому інтерв’ю» Радіо Свобода.

Джерело: Радіо Свобода

"Українці перебувають у стані війни вже більше 7 років. І зараз ми бачимо, що Російська Федерація в особі президента Путіна намагається внести в українське суспільство цей вірус страху. Вірус страху руйнує зсередини. Коли людина налякана, коли вона в стані паніки, тоді легко маніпулювати, а особливо інформаційно маніпулювати. І ми як церква закликаємо не боятися.

Якщо ми зуміли зберегти єдність України у 2014 році, коли в нас практично не було потужної армії, то зараз ми маємо потужну українську армію, яку оцінюють міжнародні фахівці однією з найкращих і боєздатних армій в Європі. Звичайно, ми покладаємо надію найперше на Бога, але ми також будемо до кінця захищати нашу Богом дану українську землю. Тому що це наша земля. Ми не проявляємо агресії. Ми хочемо бути господарями у своєму домі. І тому не повинно панувати страху, особливо в цей час. Це йде тільки нагнітання ситуації. І зараз ми бачимо що? Коли ми єдині, коли з нами солідарний весь вільний світ, то агресор починає відступати. І якщо все ж таки він надумає щось лихе стосовно України, то я думаю, що ми все ж таки в кінці кінців переможемо і цю агресію", - наголосив очільник ПЦУ.

Разом з тим Митрополит Епіфаній висловив жаль, що впродовж 7 років неоголошеної російсько-української війни до цього часу немає закону про військове капелаество.

"Ми не можемо добитися того, але зараз вже практично на виході є зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт щодо військового капеланства. Я переконаний, що знайдуться голоси, він буде ухвалений, бо він дуже важливий.

Зараз, коли ми воюємо на невидимому фронті з хворобою, то також постало досить актуально питання щодо запровадження медичного капеланства. Ми його запроваджуємо вже не перший рік. Але зараз і держава прислуховується, і МОЗ також сприяє цьому. Я думаю, що в майбутньому також буде розроблений, напевне, відповідний законопроєкт, щоб це капеланство було на постійній основі", - сказав Предстоятель ПЦУ.