РПЦ не знайшла підтримки другого Амману навіть від Антіохійського Патріархату, – архимандрит Романос

РПЦ не знайшла підтримки другого Амману навіть від Антіохійського Патріархату, – архимандрит Романос - фото 1
Архимандрит Вселенського Патріархату Романос Анастасіадіс прокоментував перенесення Архиєрейського Собору РПЦ на наступний рік.

За його словами РПЦ не знайшла підтримки і від Антіохійської Церкви, що стало очевидним після заяви Синоду Антіохійського Патріархату. Також в середині РПЦ існують розбіжності і розділення, зокрема прийнятий в РПЦ митрополит Іоан (Реннето) хоче приєднатись до Асамблеї православних єпископів Франції при митрополиті Вселенського Патріархату.

«Великий розкол москвичів “був відкладений… у зв’язку з перенесенням на травень 2022 року… Грубо порушуючи Статут Російської Церкви, який вимагає скликати Архиєрейський Собор не раніше ніж один раз на 4 роки (попередній був у кінці 2017 року), Кирил — позачерговою інтернет-нарадою Синоду — переніс на травень наступного року Архиєрейський Собор, який спочатку був запланований на листопад цього року…» – йдеться у дописі отця Романоса.

«Причин тому багато. Звичайно, послання недавнього Синоду Антіохійського Патріархату — який ясно показав, що він не бажає дій, які поглиблять і завершать чинні розколи в православ’ї — але також і неможливість знайти “охочих партнерів” для другого Амману, після огидного провалу з першої спроби…», – пояснює архимандрит Романос.

Він додав, що все більше інформації надходить про внутрішні проблеми, які спричиняють для Москви головні болі.

«Проблеми, створені діями колишнього (архиєпископа, – ред.) Харіопольського і нинішнього Дубненского Іоана, після його рішення прийняти в контрольований Москвою Паризький екзархат духовенство і парафії, які були відокремлені від РПЦЗ і на які РПЦЗ наклала штрафи або навіть відрахування…», – зазначає архимандрит.

Крім того, за словами отця Романоса, РПЦЗ подала в суд на Москву, що до розв’язання цього питання вона не братиме участі в Архиєрейському Соборі єрархії Російської Церкви. «Але Іоан каламутить й інші “води” … Повідомляється, що він хоче повернутися в Асамблею православних єпископів Франції при митрополиті Вселенського патріархату, щоб показати, що він нібито незалежний від Москви», – пише клірик Вселенського Патріархату.

«У цирку москвичів ми побачимо ще багато цікавих “номерів” … », – прогнозує архимандрит.