Синод Антіохійської Церкви закликав до «діалогу заради єдності православ’я»

16 жовтня, 12:51
Православні
Синод Антіохійської Церкви закликав до «діалогу заради єдності православ’я» - фото 1
Антіохійська Церква закликала до «діалогу заради єдності православ’я». Такий заклик міститься в опублікованій заяві Синоду Антіохійської Церкви під головуванням Патріарха Йоанна X.

«Отці Синоду розглянули виклики, які стоять перед Православ’ям в сучасному світі, і наголосили на важливості збереження єдності Православ’я, поваги до канонічного передання Церкви та уникнення всього, що могло б загострити існуючі суперечки, потенційно перетворюючи ці суперечки в більші і значні поділи в єдиному Тілі Христовому. У зв’язку з цим вони закликали до початку всебічного діалогу з усіх спірних питань, що накопичились, з метою пошуку рішень, які дозволили б відновити церковне спілкування в рамках єдиної православної сім’ї», – йдеться в заяві Синоду.

Крім заяв про єдність і заклику до обговорення в Антіохійській Церкві звернули увагу на політичну кризу в Сирії, яка продовжується вже багато років. Вони схвально ставляться до «політичного рішення, що поважає єдність і територіальну цілісність держави, а також права і сподівання сирійського народу».

Отці Антіохійської Церкви вимагають від світу поглянути на масштаби людської трагедії і страждання в результаті руйнівної війни і економічної блокади, від яких непропорційно страждають невинні, і закликають міжнародну спільноту взяти на себе колективну відповідальність, щоб покласти край цим стражданням.

«Вони закликають до серйозної роботи щодо скасування санкцій, накладених на Сірію. Ці санкції є тягарем, яке несуть, в першу чергу, громадяни країни, і служать несприятливими перешкодами для їх засобів до існування і здоров’я», – йдеться в заяві.

«Отці Синоду вітають формування ліванського уряду після довгого очікування. Тому вони сподіваються, що новий уряд буде працювати над пошуком істотних рішень, що сприяють викоріненню несправедливості, від якої страждають громадяни, чиї багатства були конфісковані, заощадження розкрадені, і які тепер не можуть забезпечити себе найнеобхіднішим для гідного життя, таким як їжа, паливом, освітою і медичною допомогою. Вони закликають до спільних зусиль з порятунку Лівану і його народу від цієї кризи», – зазначається в заяві.

На закінчення отці Антіохійської Церкви нагадали про події, які відбувалися і відбуваються зараз в Палестині.

Отці закликали всі країни світу виконати міжнародні резолюції, що закликають до права на повернення, і підкреслили, що будь-яке розв’язання палестинського питання поза рамками справедливості та гарантіями прав палестинського народу залишається несправедливим і неприйнятним рішенням.

Нагадаємо, у лютому 2020 року Антіохійський Патріарх Йоанн Х офіційно відмовився їхати на так звану братську зустріч в йорданський Амман, яку ініціював Патріарх Кирил для обговорення “українського питання“. Свою відмову Антіохійський Патріарх аргументував тим, що це посилить розкол між братами.

“Антиохійська Церква підтверджує свою тверду позицію, що “гармонія” між Церквами, заснована на Біблії і благородній традиції, є основним правилом православної Церкви щодо загальних рішень на всьому православному рівні, а також у вирішенні невирішених питань”, – йшлося тоді у заяві.

Там також наголошувалося, що досі існує розрив між Антіохійською та Єрусалимською Церквами, і спочатку треба вирішити це питання – повернутися до консультацій, щоб досягти гармонії між братами.

Переклад заяви Синоду Антіохійської Церкви зробили у Духовному Фронті України.